Nové destinácie cestovné kancelárie zo Sliača nepridali, naopak niektoré z ponuky ubudli. Napriek tomu sliačske letisko predbežne siaha na prekonanie doterajšieho rekordu v počte odbavených letov v rámci letnej charterovej sezóny.

V minulom roku vypravili zo sliačskeho letiska 117 charterových letov s dovolenkármi do piatich destinácií. Letisko sa tak vrátilo na čísla spred zhoršenia bezpečnostnej situácie vo svete. V roku 2016 napríklad vybavili počas sezóny len 70 odletov. Tento rok je na začiatku sezóny naplánovaných 119 odletov, avšak prioritne len do troch ťažiskových destinácií.

Zo Sliača sa vlani okrem už etablovaných destinácií v Bulharsku, Turecku či Egypte, lietalo napríklad aj na grécky polostrov Peloponéz – letisko v meste Araxos či na Krétu do mesta Heraklion.

Aj v tomto roku pôvodne cestovné kancelárie avizovali, že sliačske letisko rozlietajú aj letmi do nových destinácií. Hovorilo sa o tureckom Bodrume, kam napokon podľa zverejnených plánov smeruje len jediný odlet, ale aj Sicílii, ostrove Korfu či už vlani využívanej Kréte. Cestovné kancelárie ale napokon vsadili na osvedčené destinácie.

Napriek poklesu počtu destinácií, môže ísť v prípade naplnenia plánov touroperátorov pre Sliačske letisko o rekordnú sezónu.

Vrátane prvého pondelkového odletu je zatiaľ v tejto sezóne naplánovaných celkom 119 príletov a rovnaký počet odletov. Z toho 48 do Tureckej Antalye a jeden do Bodrumu, 39 letov do bulharského Burgasu a 31 letov do egyptskej Hurghady.

Posledné lietadlo v rámci tohtoročnej charterovej sezóny má podľa predbežného plánu zo Sliača odletieť 1. októbra. Uvedené plány môžu v absolútnych číslach znamenať, že na dovolenku zo Sliača v prípade plnej obsadenosti lietadiel odletí okolo 20-tisíc cestujúcich, čo by pre letisko znamenalo približne 40-tisíc odbavených pasažierov pri odletoch i príletoch.


Aktualizácia 30.5.2018: V letových plánoch letiska pribudlo počas letnej sezóny okrem vopred avizovaného jedného letu do tureckého letoviska Bodrum ešte ďalších deväť plánovaných letov.