Na Veľkú Cenu Zvolena zavítalo minulý víkend 68 krasokorčuliarov z 18 klubov Slovenska. Dievčat súťažilo 57 v 6 vekových kategóriách a chlapcov 11 v 3 kategóriách.

Mimo Slovenský pohár na 32. ročníku VC Zvolena, ktorú usporiadal KK Zvolen, súťažilo aj 13 začiatočníkov a v 5 kategóriách aj 45 rekreačných korčuliarov (IK) zo 16 klubov.

img_0703
Dorota Marková a Emília Buchová

V 12. kole pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní sa predstavili aj 4 krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK).V kategórii starších žiačok sa Dominika Hatadámová umiestnila na 8. mieste. V kategórii 7 ročných nádejí Martina Vavrincová obsadila 9. miesto. V mladších žiačkach 12 ročných sa Dorota Marková umiestnila na 6. mieste a Emília Buchová, pre ktorú to boli prvé preteky po takmer 2 ročnej pauze na 7. mieste. Na krasokorčuliarky ŠKK čaká už o 2 týždne 13. kolo pretekov SP v Žiline.

Počas aktuálneho víkendu 4.-5. februára sa zišli v Košiciach na Majstrovstvách Slovenska najlepší krasokorčuliari v kategórii juniorov a staršieho žiactva, aby v Crow Aréne vybojovali majstrovské tituly vo svojich kategóriách. V kategórii junioriek a starších žiačok po splnení nominačných kritérií sa predstaví prvých 18 z redukovaného rebríčka Slovenského pohára. Juniori a starší žiaci štartujú pre ich malý počet všetci.

Slovenskí univerzitní športovci sa od 28.1. do 8.2. zúčastnia Zimnej svetovej univerziády v Almaty (Kazachstan). Na 28 zimnej univerziáde bude súťažiť cca 2000 športovcov z 57 krajín. Z 12 zimných športov si slovenskí univerzitní športovci zmerajú svoje sily v 6 športoch. V slovenskej výprave je 42 športovcov ,z toho aj 3 krasokorčuliari – Michael Neumann, Marco Klepoch a Miroslava Hriňáková, keďže SAUŠ pridelila krasokorčuliarom 1 miesto pre ženy a 2 pre mužov. Organizátorom SZU je medzinárodná federácia univerzitného športu a je po ZOH druhým najväčším zimným športovým podujatím. Koná sa v dvojročných intervaloch.

Všetky výsledky krasokorčuliarskych súťaží sú uverejnené na stránke zväzu www.kraso.sk a všetky informácie o zvolenských krasokorčuliarkach z ŠKK nájdu záujemcovia na www.krasozvolen.sk.