TS KRPZ v BB (M. Faltániová) | 9.3.2015

Mladý vodič išiel rýchlo, narazil do železničnej závory na Borovianskej

Polícia vo Zvolene objasňuje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu (8.3.) v skorých ranných hodinách.

DSC_0009V čase o 3.55 hodine, na Borovianskej ulici vo Zvolene, na železničnom priecestí, 19-ročný vodič z Vígľaša na osobnom motorovom vozidle BMW3, narazil do  zabezpečovacej závory železničného priecestia.

K dopravnej nehode došlo tak, že vodič jazdil od mesta na sídlisko Podborová, pri predchádzaní druhého vozidla v mieste kde je to zakázané vodorovným dopravným značením a následnom prejazde pravotočivej zákruty z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam s vozidlom vyšiel mimo cestu vľavo, kde prednou časťou vozidla narazil na železničnom priecestí do železničnej závory.

Pri dopravnej nehode sa ľahko zranil 22-ročný spolujazdec zo Zvolena, ktorý sedel na prednom sedadle. Alkohol u vodiča zistený nebol. Škoda, ktorá pri dopravnej nehode vznikla, je odhadnutá na 22-tisíc eur. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz.

Železničná polícia nepretržite monitoruje toto železničné priecestie. V čase príchodu vlakov aj fyzicky regulujú premávku cez priecestie. Vodičov motorových vozidiel upozorňuje aj umiestnené dopravné značenie pre priecestím, že je potrebné pred príchodom k priecestiu znížiť rýchlosť, zastaviť vozilo a presvedčiť sa či môžu bezpečne prejsť cez priecestie. Polícia bude na tomto mieste nepretržite až do odstránenia poruchy, aby nedošlo na železničnom priecestí k ďalšej tragédii.

Fotogaléria