Uplynulý víkend 7. – 8. januára hostil zimný štadión v Púchove 97 krasokorčuliarov, ktorí súťažili v 8 dievčenských a 3 chlapčenských kategóriách.

V 9. kole Slovenského pohára (SP) sa predstavili krasokorčuliari z 24 klubov Slovenska. Dievčat súťažilo 85 a chlapcov 12. Mimo SP sa predstavilo aj 7 hviezdičiek, 5 začiatočníkov ale aj 27 rekreačných korčuliarov (IK), tí súťažili v 6 kategóriách.

img_0604
Na foto zľava pretekárky ŠKK Laura Debnárová, Karin Ištokovičová a Ema Huliaková.

Na 1.st Figure Skating Challenge Púchov 2017 nechýbalo ani 5 krasokorčuliarok z ŠKK mesta Zvolen so svojou trénerkou Janou Zrubecovou. V kategórii 7 ročných nádejí sa Martinka Vavrincová umiestnila na 13. mieste. V kategórii 12 ročných mladších žiačok obsadila Dorota Marková 9. miesto. V 11 ročných mladších žiačkach Ema Huliaková obsadila 7. miesto, Karin Ištokovičová 6. miesto a Laura Debnárová 5. miesto.

Už tento víkend čaká 6 krasokorčuliarok ŠKK ďalšie kolo pretekov SP v Novom Meste nad Váhom.

V ŠKK sa venujú nielen výchove krasokorčuliarskych pretekárov, ale v spolupráci s mestom Zvolen pokračuje už 2. rok kurz korčuľovania pre dospelých na mobilnej ľadovej ploche na námestí SNP. Počas celej sezóny organizujú na zimnom štadióne kurz základov korčuľovania pre všetkých chlapcov a dievčatá, zameraný nielen na výuku základov správneho ale aj bezpečného korčuľovania. Do tohto kurzu môžu rodičia v prípade záujmu prihlásiť svoje deti kedykoľvek počas celej korčuliarskej sezóny. Pre zvyšujúci sa záujem o krasokorčuľovanie sa rozhodli tento rok prijať aj ďalšie talentované deti do klubu.

Podrobnejšie informácie v prípade záujmu o vstup do klubu alebo do kurzu korčuľovania dostanú záujemcovia priamo na zimnom štadióne počas tréningov (na rozpise ľadu uvedený ako ŠKK).

Všetky informácie o činnosti ŠKK ako aj výsledkové listiny z pretekov nájdu záujemcovia  na www.krasozvolen.sk. Výsledky zo všetkých krasokorčuliarskych súťaží sú na www.kraso.sk – zväzovej krasokorčuliarskej stránke.