Preteky Slovenského pohára v krasokorčuľovaní (SP) pokračovali cez víkend 14.-15. januára svojim v poradí už 10. kolom. Nové Mesto nad Váhom hostilo 140 krasokorčuliarov z 23 klubov Slovenska a 2 zahraničných (CZE, BLR).

foto2
Pretekárky ŠKK Zvolen Laura Debnárová, Ema Huliaková a Karin Ištokovičová spolu s trénerkou Janou Zrubecovou.

Pretekalo 119 dievčat v 8 vekových kategóriách a 21 chlapcov v 5 kategóriách, mimo SP aj 14 hviezdičiek a 9 začiatočníkov.

Na 8. ročníku Novomestského pohára Fedory Kalenčíkovej nechýbalo ani 6 krasokorčuliarok zo Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK), ktoré súťažili v 3 vekových kategóriách. V kategórii 12 ročných mladších žiačok sa Dorota Marková umiestnila na 9. mieste, v 11 ročných ml. žiačkach sa Laura Debnárová umiestnila na 11. mieste, Ema Huliaková na 13. mieste a Karin Ištokovičová na 14. mieste. V 10 ročných nádejach patrí 13. miesto Andrei Gaálovej a 15. miesto Dominike Nociarovej.

Počas uplynulého víkendu sa krasokorčuliarky ŠKK Zvolen so svojou trénerkou Janou Zrubecovou predstavili aj v Košiciach na 47. ročníku Veľkej Ceny Košíc a 24. ročníku Košickej korčuľky. Na ich výsledky na tomto podujatí sa pozrieme ešte tento týždeň.