Budapeštiansky Olympic Centre Ice-Rink hostí 1.-7. decembra 2014 viac ako 450 krasokorčuliarov a tanečných párov z 28 krajín sveta. Väčšinou to boli európske štáty, ale súťažili aj krasokorčuliari z Uzbekistanu, Hong-Kongu, Singapuru, Mexika, Kazachstanu, Azerbajdžanu i Turecka.

SKK_SCCBudapesta
Laura Debnárová a Barbora Čunderlíková s trénerkou Janou Zrubecovou.

Na týchto prestížnych krasokorčuliarskych pretekoch nechýbali ani 2 krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) – Barbora Čunderlíková a Laura Debnárová so svojou trénerkou Janou Zrubecovou a určite nesklamali.

Barborka súťažila v kategórii Basic Novices girls A1 (11. ročné) spolu s 29 krasokorčuliarkami z 10 krajín (TUR, ROU, CZE, SLO, UZB, BLR, UKR, AUT, HUN, SVK). Bodové skóre 26,65 bodu znamenalo pre Barborku 16. miesto. V mladšej kategórii Cubs girls 2005 štartovalo 15 dievčat z 8 štátov (TUR, UKR, BLR, GBR, SVK, HUN, ROU, SLO). Laura s bodovým skóre 20,53 sa umiestnila na peknom 6. mieste. Len vďaka nervozite, pretože to boli prvé zahraničné preteky v jej krasokorčuliarskej kariére urobila Laura jednu chybu v jazde, ktorá ju stála tretie miesto.

Túto sobotu sa sedmička krasokorčuliarok ŠKK predstavuje na podujatí Veľká Cena Púchova 2014, ktorá je zároveň aj 5. kolom pretekov Slovenského pohára. Prihlásených je 161 krasokorčuliarov z 23 klubov SVK a 1 z Čiech.