IMG_6939V čase Majstrovstiev Európy vo švédskom Stockholme, kde súťažili o čo najlepšie umiestnenia naši reprezentanti a Zimného Európskeho festivalu mládeže -12th Winter European Youth Olympic Festival (známy ako EYOF) hostil Liptovský Mikuláš (31.1.-1.2.) na Veľkej Cene Liptova možno už ich nástupcov.

Na VC Liptova nominovalo 21 klubov Slovenska 77 krasokorčuliarov, ktorí súťažili v 7 kategóriách. Za Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) nastúpili 3 krasokorčuliarky. V 10-ročných nádejach Dorota Marková, ktorá sa umiestnila na 16. mieste a v 8 ročných nádejach Andrea Gaálová na 14. a Dominika Nociarová na 13. mieste.

Už budúci víkend čaká všetky krasokorčuliarky ŠKK, zverenkyne Jany Zrubecovej, súťaž na domácom ľade. Tunajší klub KK Zvolen poriada VC Zvolena.

31. ročník Veľkej ceny Zvolena usporiada Krasokorčuliarsky klub Zvolen v sobotu 7. a nedeľu 8. februára na tunajšom zimnom štadióne. Súťažný program od malých nádejí až po juniorky začne v sobotu o 7.15 h a potrvá až do ôsmej večer. V nedeľu bude potom podujatie pokračovať od siedmej ráno do druhej popoludní súťažami žiakov, začiatočníkov a hviezdičiek. Vstup pre verejnosť je voľný.