Už zajtra, 10. februára, sa v košickej Steel aréne predstaví Popoluška – nový český muzikál na ľade s hviezdnym herecko – speváckym a medzinárodným krasokorčuliarskym obsadením. V licencii americkej spoločnosti World On Ice ho pripravil skúsený režisér Jindřich Šimek. Po úspešnom turné a niekoľkých pridávaných predstaveniach v Českej republike, prichádza šhow na ľade konečne aj na Slovensko a zdrží sa tu celý mesiac. Do Zvolena zavíta Popoluška 17. a 18. februára.

Ústrednú dvojicu Popolušky a Princa svárňujú na ľade dva majstrovské páry športových krasokorčuliarov; spev a hlas im však prepožičali Lucie Bíla a Ondřej Ruml. Je mi naozaj cťou, že som si mohla aspoň v nahrávacom štúdiu zaspievať a nahovoriť rovno hlavnú postavu – Popolušku. Tá úloha je úžasná a  keby som vedela korčuľovať, možno by som režiséra nahovorila, aby ma angažoval aj do samotného muzikálu.“ vyjadrila isté „sklamanie“ na pražskom krste CD k muzikálu pred jeho úplne prvým uvedením Lucie Bíla. Spolu s Karlom Gottom sa stali krstnými rodičmi CD ľadovej Popolušky, ku ktorej libreto napísal Václav Kopta a hudbu skomponoval Petr Malásek.

Do projektu Popoluška na ľade sa zapojilo množstvo zvučných mien zo sveta českého showbiznisu. Medzi účinkujúcimi sú Jiří Korn, Martin Dejdar, Sabina Laurinová, Josef Vojtek, Dana Morávková, Vlastimil Harapes, Leona Machálková, Hanka Krížková, Magda Malá a mnohí ďalší. Dvojicu Popolušky a Princa predstavujú – ruský krasokorčuliarský pár Jelena Jovanovič a Konstantin Gavrin a nemecko – česká dvojica Anette Dytrt a David Vincour. Muzikál na ľade je originálnou inscenačnou formou, v ktorej českí autori spájajú prvky muzikálu, divadla a mimoriadnej športovo – korčuliarskej exhibície. Presne takou je aj Popoluška na ľade. Nejde o ľadovú revue, pri ktorej sa korčuľuje na reprodukovanú hudbu. Ide o show, pri ktorej sa na živo predstavujú desiatky profesionálnych a známych hercov a spevákov a vyše štyridsať tých najlepších krasokorčuliarov z viacerých krajín. Jej autor – režisér a scenárista Jindřich Šimek má vo svojom bohatom umeleckom repertoári už dva podobné veľké projekty; prvým bola pôvodná rozprávka Mrázik na ľade a romantický muzikál Rómeo a Júlia. Obe výnimočné inscenácie vypredávali štadióny a stali sa udalosťou sezóny.