Počas druhého júnového víkendu sa v Kremnici odskáče druhý ročník letnej edície súťaže Big Air v meste. Od piatka 7. do nedele 9. júna znova ožije už niekoľko rokov zatvorené termálne kúpalisko Katarína, a to nielen freestyle adrenalínovou šou, ale aj hudobným festivalom.

Po plánovanej zimnej prestávke sa partia ľudí združená vo FRST Crew Kremnica, o. z. dala opäť do práce, aby svetlo sveta uzrelo aj pokračovanie letnej verzie. V júni návštevníci budú môcť zahájiť festivalové leto práve v Kremnici.

„Interpretov predstavíme postupne. Zatiaľ prezradíme toľko, že na hudobnom pódiu vo vypustenom strednom bazéne zahrá napríklad primátor hlavného mesta, ale aj kapela, ktorá tento rok oslávi 30 rokov,“ upresnil hlavný organizátor podujatia Ondrej Horváth.

Štyri kapely sa v Kremnici predstavia vôbec prvý raz. Počas piatkovej a sobotnej noci dokopy vystúpi deväť kapiel. Viac informácií o hudobnom programe a vstupenkách pribudne čoskoro na sociálnych sieťach a webovej stránke Big Air v meste.

SNEH ZNOVU VYSTRIEDA VODA

Prvý ročník letnej akcie v Kremnici navštívili tisícky ľudí. Tí, čo si letný Big Air v meste nenechali ujsť vedia, že okrem športu a hudby sa je na čo tešiť. V nevyužívanom areáli kúpaliska aj tento rok organizátori pripravia bohatý sprievodný program a vodné atrakcie. Letný Big Air v meste si prišli pred dvomi rokmi odskákať snowboardisti a freeskieri nielen zo Slovenska. „Do súťaže sa v roku 2017 prihlásilo 30 jazdcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska, Slovinska a Fínska. Veríme, že tento rok bude ešte silnejší čo sa týka nielen účasti športovcov, ale aj návštevníkov a v neposlednom rade Kremničanov a ľudí z okolia,“ uviedol Ondrej Horváth.

Okrem pripravovanej letnej akcie organizátorov čaká aj veľká výzva na rok 2020. V poradí už dvanásty ročník zimného Big Airu v meste chcú zaradiť do série pretekov FIS Európskeho pohára v snowboardingu a freestyle v lyžovaní.