Krátke správy

Krátke správy

streda 3.8.2022 - 16:58

Prameň Červený medokýš v lokalite pod Pustým hradom naďalej nie je vhodný na pitie. Po minulotýždňovom zverejnení výsledkov rozboru vody ho síce dobrovoľníci vyčistili, ale podľa zvolenskej samosprávy sa čistenie prejaví až po určitom čase. Ďalší rozbor sa uskutoční približne v polovici augusta a mesto bude o jeho výsledkoch následne informovať. Prameň samotnému mestu nepatrí, ale pre obľúbenosť u obyvateľov sa Zvolen stará o jeho bezprostredné okolie a pravidelne necháva vypracovať rozbor vody.

Krátke správy

piatok 29.7.2022 - 11:10

Po nezvestnom 41-ročnom mužovi zo Zvolena, ktorý mal ešte 19. júla skočiť do vody vodnej nádrže Môťová a následne sa už nevynoriť, pátrali policajti v spolupráci s hasičmi ihneď od ohlásenia. Muža sa však nájsť nepodarilo. Obsluhujúci personál VN Môťová spozoroval nevládne telo na hladine až po desiatich dňoch, v piatok 29. júla. Polícia následne potvrdila, že ide o nezvestného muža. Ako informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v B. Bystrici, ide v tejto sezóne už o piatu obeť letného kúpania.

Krátke správy

streda 13.7.2022 - 17:43

V utorok podvečer hliadka zvolenských policajtov zastavovala vozidlá na ceste medzi Sliačom a Zvolenom. Na ich výzvu nereagoval jeden z vodičov, za ktorým sa následne hliadka vydala a podarilo sa im ho rýchlo zastaviť. Vodičom bol 33-ročný muž, ktorý mal zákaz viesť motorové vozidlá až do roku 2026 a zadržaný vodičský preukaz. Okrem trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia však toxikologické vyšetrenie preukázalo prítomnosť drog v jeho organizme. Po znaleckom skúmaní mu tak môže pribudnúť aj obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Krátke správy

štvrtok 23.6.2022 - 15:06

Vladimír Maňka, ktorý už v minulosti zastával post primátora Zvolena, predsedu BBSK či europoslanca, vo štvrtok potvrdil svoj už skôr avizovaný záujem kandidovať v jesenných voľbách do funkcie primátora Zvolena. Ako upresnil, kandidovať bude ako nezávislý. Jeho kandidatúru podľa neho podporujú aj regionálne štruktúry politických strán HLAS-SD, SMER-SD a Národná koalícia. O post primátora sa bude už po tretíkrát uchádzať aj mestský poslanec Matej Snopko (nez.). Súčasná primátorka Lenka Balkovičová (nez.) naposledy v úvode mája uviedla, že kandidatúru do prípadného tretieho volebného obdobia zváži.

Krátke správy

pondelok 20.6.2022 - 15:11

V poradí šiestym predstaveným kandidátom na post predsedu BBSK v októbrových voľbách je Adrian Polóny, inak známy ako predseda predstavenstva dopravnej spoločnosti SAD Zvolen. Kandidovať bude ako nezávislý s podporou strán SMER-SD a SMS. Za jednu z motivácií pre kandidatúru označil aj podľa neho amatérsky prístup kraja pri súdnom spore s SAD Zvolen. Kandidatúru už skôr oznámili aj súčasný vicežupan Ondrej Lunter (nez. s podporou HLAS-SD, SaS, PS, KDH, OKS, SPOLU, Aliancia), Rudolf Huliak (Národná koalícia), Miroslav Suja (Republika), Marek Kotleba (ĽSNS) či Marek Modranský (nez.).

Krátke správy

sobota 18.6.2022 - 13:48

V piatok prezentoval svoj zámer v poradí už piaty uchádzač o post predsedu BBSK. Je ním odborník na dopravu, ktorý v minulosti pôsobil aj v SAD Zvolen, Marek Modranský. Kandidovať bude ako nezávislý napriek tomu, že v Mestskom zastupiteľstve v Banskej Bystrici je predsedom poslaneckého klubu strany HLAS-SD. Tá však v krajských voľbách už podporila súčasného vicežupana Ondreja Luntera. Okrem nich sa o funkciu uchádzajú aj Rudolf Huliak (Národná koalícia), Miroslav Suja (Republika) a Marek Kotleba (ĽSNS). Voľby sa uskutočnia v poslednú októbrovú sobotu.

Krátke správy

utorok 14.6.2022 - 6:59

HKM Zvolen angažoval pre nasledujúcu sezónu aj 19-ročného útočníka Mateja Kašlíka. Kašlík štartoval na uplynulých dvoch MS hráčov do 20 rokov a v auguste 2021 nechýbal ani v tíme SR „18“, ktorý obsadil na prestížnom Hlinka Gretzky Cupe 2. miesto. Hokejovo vyrastal v rodnom Púchove, od roku 2018 odohral dve sezóny v mládežníckych tímoch švédskeho klubu Malmö Redhawks. V uplynulých dvoch ročníkoch pôsobil v kanadskej juniorskej súťaži QMJHL v drese Chicoutimi Saguenéens. V ročníku 2021/2022 mal v 63 zápasoch bilanciu 26 gólov a 32 asistencií.

Krátke správy

piatok 10.6.2022 - 15:32

Od začiatku septembra minulého roka do súčasnosti bolo vo zvolenskej nemocnici hospitalizovaných 1495 pacientov s ochorením COVID-19. Pre TASR to uviedla Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí. Podľa nej aktuálne nie sú v nemocnici žiadni pacienti s novým koronavírusom. Pripomenula, že v tretej vlne, od začiatku septembra minulého roka do súčasnosti, zomrelo v zdravotníckom zariadení na ochorenie COVID-19 celkovo 301 pacientov.

Krátke správy

štvrtok 9.6.2022 - 10:58

Na rýchlostnej ceste R1 pri obci Badín, kde aktuálne prebiehajú stavebné práce, okolo polnoci zo stredy na štvrtok 26-ročný vodič zo Zvolena podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, prerazil svetelnú signalizáciu, betonové zábrany, s vozidlom vyletel do vzduchu a následne narazil do stavbárskej unimobunky. Vo vozidle sa ťažko zranil vodič a 36-ročný spolujazdec, ktorí zostali zakliesnení vo vozidle avšak pri vedomí. Na ich vyslobodení na mieste pracovalo 11 príslušníkov HaZZ s tromi kusmi techniky a záchranári RZP. Polícia musela dočasne uzatvoriť prejazd v smere od B. Bystrice do Zvolena.

Krátke správy

pondelok 6.6.2022 - 13:36

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa súčasne uskutočnia 29. októbra, ako vládna koalícia už skôr avizovala. Termín v pondelok oficiálne vyhlásil predseda parlamentu Boris Kollár (SME RODINA), do ktorého kompetencie vyhlásenie spadá. V najbližších dňoch tak dôjde k zverejneniu vyhlásenia rozhodnutia v Zbierke zákonov, čím sa pre kandidátov oficiálne začne volebná kampaň. Kandidátne listiny bude možné podávať do 20. septembra.