Krátke správy

Krátke správy

nedeľa 19.3.2023 - 20:21

Stredoslovenská distribučná plánuje v 12. kalendárnom týždni odstávky dodávok elektrickej energie vo viacerých častiach Zvolena. Už v pondelok v čase od 6.45 do 18.30 h čaká odstávka obyvateľov na viacerých uliciach časti Sekier, konkrétne na uliciach Medzinárodného dňa detí, Mirka Nešpora, Na hôrke a Obrancov mieru. V stredu 22. a štvrtok 23. marca, v čase od 6.45 do 19.30 h čaká odstávka zvolenskú časť Lukové a tiež budovy na ulici Povstaleckých letcov v Zolnej. Kompletný zoznam plánovaných odstávok je dostupný na webe Stredoslovenskej distribučnej.

Krátke správy

utorok 7.3.2023 - 18:28

Po nedávnom zverejnení rozborov obľúbeného Červeného medokýša pod Pustým hradom, ktorý bol po väčšinu vlaňajška nevhodný na pitie, mesto vo februári nechalo vykonať aj kontrolu kvality vody v medokýši pri železničnej stanici vo Zvolene. Skúšky ukázali, že aj tento prameň je čistý, nezávadný a spĺňa všetky požiadavky na pitnú vodu. Prameň v tejto lokalite je podľa samosprávy slabo až stredne mineralizovaný a patrí medzi hydrouhličitánové, sodno-vápenáto-horečnaté vody so zvýšeným obsahom kyseliny kremičitej.

Krátke správy

štvrtok 2.3.2023 - 10:08

Nemocnica AGEL Zvolen ponúka novú službu pre tehotné ženy – doplnkovú ambulanciu s 3D/4D sonom. Táto moderná technológia umožňuje tehotným ženám absolvovať skríningové vyšetrenia plodu v troj a štvordimenzionálnom obraze, ktoré poskytujú detailnejší pohľad na vývoj plodu. Nová technológia pomáha gynekológom a pôrodníkom pri diagnostikovaní vrodených vývojových chýb a rôznych patológií plodu, ako aj v rámci pôrodu, kedy môže napovedať príčinu krvácania alebo zastavenie pôrodu. (viac…)

Krátke správy

pondelok 20.2.2023 - 15:27

Bezplatná ľadová plocha pre verejné korčuľovanie a športové aktivity priamo na zvolenskom Námestí SNP pre túto sezónu končí. „Veľmi sme ju chceli udržať aj počas nastávajúcich jarných prázdnin – kvôli našim deťom a tiež ich rodičom. Počasie je však zásadne proti. Predpovede ukazujú daždivé dni a plusové teploty cez deň i v noci. Ani s pomocou chladenia by sme tak nedokázali udržať klzisko v prijateľnom stave,“ uviedol primátor Vladimír Maňka. Plocha tak túto sezónu slúžila dva mesiace. (viac…)

Krátke správy

sobota 11.2.2023 - 19:01

Obľúbený prameň Červený medokýš v lokalite pod Pustým hradom je podľa najnovších skúšok tejto pramenitej minerálnej vody pitný a nezávadný. „Nedávna obnova prameňa, jeho čistenie aj dezinfekcia tak priniesli svoje ovocie,“ komentuje pozitívnu správu zvolenská samospráva na sociálnej sieti. Problémy s kvalitou vody v ňom trvali od vlaňajšieho leta. Prameň samotnému mestu nepatrí, ale pre obľúbenosť u obyvateľov sa Zvolen stará o jeho bezprostredné okolie a pravidelne necháva vypracovať rozbor vody.

Krátke správy

pondelok 6.2.2023 - 14:39

Mestskí poslanci vo Zvolene v pondelok rozhodli o obsadení jednej z najlepšie platených funkcií v samospráve. Do pozície hlavného kontrolóra mesta zvolili, netradične vo verejnej voľbe, svojho poslaneckého kolegu Petra Košíka (HLAS-SD, SME RODINA, SMER-SD, SNS, NK/NEKA), ktorý v minuloročných voľbách získal najviac hlasov Zvolenčanov spomedzi zastupiteľov. Do funkcie kontrolóra oficiálne nastúpi už od utorka. Zároveň tým príde o poslanecký mandát v mestskom zastupiteľstve. Možnosť nastúpiť do funkcie tak, ako prvá náhradníčka, v prvom obvode dostane nezávislá kandidátka Denisa Záchenská.

Krátke správy

piatok 3.2.2023 - 21:31

Zvolenská polícia sa obracia na verejnosť s prosbou o pomoc pri stotožnení páchateľa, ktorý je podozrivý z odcudzenia elektronických zubných kefiek z predajne drogérie na Obchodnej ulici vo Zvolene. Ku skutku došlo začiatkom týždňa a páchateľ, ktorého zachytili bezpečnostné kamery, krádežou spôsobil škodu za takmer 330 eur. V prípade, že verejnosť osobu na fotografii spozná, prosí polícia o poskytnutie informácií na známom čísle 158 alebo prostredníctvom správy na stránke polície na sociálnej sieti.

Krátke správy

štvrtok 2.2.2023 - 8:14

Na ceste I/16 na Lučeneckej ceste v úrovni závodu Bučina došlo vo štvrtok okolo pol siedmej ráno k tragickej nehode dvoch osobných motorových vozidiel. Ako informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, z miesta nehody hlásia jednu obeť a ďalších troch ťažko zranených. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Nehoda si vyžiadala úplné uzatvorenie cesty I/16, obchádzka vedie cez Lieskovec. Viac v článku…

Krátke správy

utorok 31.1.2023 - 15:28

Novým riaditeľom Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vo Zvolene sa dňom 1. februára 2023 stane Erik Piater. Do funkcie ho vymenoval prezident HaZZ Pavol Mikulášek. Piater študoval na Drevárskej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene – odbor požiarna ochrana. V HaZZ pôsobí od roku 2009, kedy nastúpil na pozíciu vedúci technik špecialista Okresného riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici. Ešte v tom istom roku bol preradený na Krajské riaditeľstvo HaZZ v Banskej Bystrici, kde prešiel viacerými funkciami. (viac…)

Krátke správy

nedeľa 29.1.2023 - 13:05

Na prelome januára a februára plánuje Stredoslovenská distribučná odstávky elektrickej energie na viacerých uliciach vo Zvolene. Konkrétne pôjde o lokalitu novostavieb rodinných domov na Zlatom Potoku, konkrétne ulíc Nevädzová, Fialková, Púpavová, Snežienková a Podbeľová. Odstávka dodávok elektrickej energie na týchto uliciach je plánovaná v utorok, 31. januára od 6.45 do 19.00 h a následne aj 1. februára v rovnakom čase. Konkrétne adresy sú dostupné na webe Stredoslovenskej distribučnej.

Krátke správy

streda 11.1.2023 - 19:03

Sviatky sa skončili a postupne sa zbavujeme vianočnej výzdoby v domácnostiach, vrátane vianočných stromčekov. Zber živých vianočných stromčekov bude aj tentokrát prebiehať priamo od nádob na zber komunálnych odpadov, prípadne od rodinných domov od kontajnerov na bioodpad. S ich odvozom sa vo Zvolene začína od 12. januára. Prebiehať bude každý druhý štvrtok až do 23. februára. Samospráva upozorňuje, že stromčeky ku kontajnerom je potrebné očistené od ozdôb, obalov a iných.