Krátke správy

Krátke správy

pondelok 24.1.2022 - 18:46

K 1. januáru minulého roka bolo vo Zvolene 18 452 bytov a 3 886 domov a iných obydlí, napríklad chát. V rámci okresu ako celku to bolo 29 491 bytov a 12 306 domov a iných obydlí. Vyplýva to z ďalších zverejnených čiastkových výsledkov vlaňajšieho Sčítania obyvateľov, domov a bytov, ktoré zverejňuje Štatistický úrad. Oproti sčítaniu spred desiatich rokov tak napríklad počet bytov v meste stúpol o 1 181 a v celom okrese o vyše 2-tisíc.

Krátke správy

štvrtok 20.1.2022 - 11:02

V stredu podvečer došlo na ceste medzi Kováčovou a Sliačom ku vážnej dopravnej nehode. Podľa doterajších zistení polície vodič zo Sielnice nezvládol riadenie automobilu a vyletel s vozidlom do vyše trojmetrového zrázu, v ktorom skončilo jeho auto prevrátené na streche. Vodič zostal po nehode zakliesnený v aute a po zásahu záchranných zložiek bol prevezený do nemocnice. Dychová skúška u vodiča zistila takmer dve promile alkoholu. O prípade informovala krajská polícia na svojej stránke na Facebooku.

Krátke správy

streda 19.1.2022 - 18:16

Vláda Slovenskej republiky na stredajšom rokovaní vymenovala do funkcie prednostu Okresného úradu vo Zvolene Milana Mészárosa. Funkcia bola uvoľnená od októbra, kedy vláda z funkcie odvolala jeho manželku, zvolenskú mestskú poslankyňu, Martinu Mészáros Bariakovú, ktorú zároveň vymenovala do funkcie prednostky OÚ v Banskej Bystrici. Mészáros na Okresnom úrade vo Zvolene pracuje od roku 2013. Najskôr ako vedúci katastrálneho odboru, v uplynulých dvoch rokoch ako vedúci pozemkového oddelenia. Do funkcie prednostu úradu nastúpi oficiálne od štvrtka.

Krátke správy

utorok 11.1.2022 - 10:11

Mesto Zvolen malo ku 31.12.2021 40 390 obyvateľov. Vyplýva to z dát Matriky pod MsÚ vo Zvolene. Počet obyvateľov klesá nepretržite viac než dve desaťročia, počas ktorých Zvolen prišiel o vyše 4-tisíc obyvateľov. Vlani, kedy sa pod štatistiku výraznejšie podpísal aj vývoj prirodzeného prírastku a úbytku obyvateľstva s ohľadom na dopady celosvetovej pandémie, bol pokles najvýraznejší. V roku 2021 prišiel Zvolen o celkom 424 občanov. Podobne výrazný úbytok zaznamenalo vlani aj krajské mesto – Banská Bystrica.

Krátke správy

piatok 17.12.2021 - 7:57

V piatok, 17. decembra začali platiť upravené pravidlá lockdownu a protiepidemických opatrení. Zmenou je zavedenie voľného pohybu v čase medzi 5:00 h a 20.00 h. Po 20-tej platí zákaz vychádzania s výnimkami cesty do práce, za zdravotnou starostlivosťou, venčením domáceho zvieraťa či za cestou do zahraničia. Zakázané je zhromažďovanie viac ako 6 osôb, zatvorené zostávajú gastronomické podniky. V režime OP sú dostupné všetky obchody, pre neočkovaných len základné. Vo vlakoch a diaľkových autobusoch platí režim OTP. V režime OP sa od 25. decembra otvoria hotely.

Krátke správy

nedeľa 29.8.2021 - 11:07

Obyvateľov sídliska Zlatý Potok vo Zvolene prebudil do sviatočnej nedele požiar motorového vozidla. Približne o pol piatej ráno došlo zatiaľ z nezistených príčin k požiaru auta, zaparkovaného pred jednou z bytoviek na ulici Andreja Hlinku. Jeden z majiteľov vozidla, ktoré stálo v blízkosti požiaru, stihol podľa informácie jedného z obyvateľov, svoje auto preparkovať, čím zabránil ďalším škodám. Správu budeme aktualizovať.

Krátke správy

pondelok 21.12.2020 - 19:51

Antigénové testovanie v domove sociálnych služieb na Sliači ukázalo spomedzi 31 klientov 25 pozitívnych na ochorenie Covid-19. Nakazení sú aj zamestnanci tohto domova. Informovala o tom tlačová agentúra SITA. O pomoc žiada nielen zariadenie, ale aj primátorka mesta Ľubica Balgová, ktorá predpokladá, že postupne sa ako pozitívni ukážu všetci klienti. Problémom je aj to, že viacerí zamestnanci nechcú prísť o dovolenky alebo sa dostať do kontaktu s pozitívne testovanými.