Krátke správy

Krátke správy

utorok 29.11.2022 - 17:42

V utorok podvečer ohlásilo viacero obyvateľov ulíc Buzulucká a Jána Bottu silný zápach zemného plynu. Na mieste zasahujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru a vykonávajú na mieste merania na únik plynu. Časť ulice uzatvorili. Na mieste zasahujú aj pracovníci SPP a tiež Mestská polícia vo Zvolene. Podľa informácií HaZZ pripravujú pracovníci SPP výkopové práce v lokalitách s najvyššou koncentráciou nameraných hodnôt.

Krátke správy

pondelok 28.11.2022 - 15:00

V uplynulú sobotu, 26. novembra zaznamenali pracovníci Mestskej polície vo Zvolene prostredníctvom kamerového systému v parku Alexandra Domana dve osoby s predmetmi pripomínajúcimi zbrane. „Z dôvodnej obavy o život a zdravie obyvateľov bola hliadka v priebehu niekoľkých sekúnd na mieste a v zmysle taktických zásad pristúpila k osobám,“ informuje teraz zvolenská mestská polícia. Osoby na výzvu polície reagovali a rešpektovali pokyny polície. (viac…)

Krátke správy

piatok 25.11.2022 - 11:57

Vo štvrtok, 24. novembra vo večerných hodinách došlo na Lučeneckej ceste vo Zvolene ku vážnej dopravnej nehode. Pri tej vyšiel 65-ročný vodič so svojim vozidlom na betónový múr rozdeľujúci jazdné pruhy, prešiel do protismeru a tam sa prevrátil na strechu. Vodiča na mieste ošetrili, neprivodil si však vážnejšie zranenia. Alkohol u muža pri dychovej skúške nezistili. Podľa doterajších zistení polície mal byť za nehodou mikrospánok vodiča.

Krátke správy

sobota 29.10.2022 - 17:39

Telo 71-ročnej, takmer týždeň nezvestnej ženy, vytiahli v sobotu počas pátracej akcie záchranné zložky pri tzv. elektrárenskom moste na rieke Hron vo Zvolene. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková. Nezvestnosť ženy nahlásila 23. októbra polícii jej dcéra. „Pri hľadaní tela bol v rieke použitý aj podvodný dron,“ podotkla policajná hovorkyňa. Telo z dna rieky dostali na breh profesionálni aj dobrovoľní hasiči zo Zvolena.

Krátke správy

sobota 8.10.2022 - 18:21

Na ulici Martina Rázusa v zvolenskej mestskej časti Zlatý Potok museli v sobotu podvečer zasahovať hasiči. Privolali ich tam pre príznaky horenia v kuchyni a zadymenie priestorov na piatom poschodí bytového domu. Na mieste zasahuje desať príslušníkov Hasičského a záchranného zboru na piatich vozidlách. Na mieste bola jedna zranená osoba, ktorej hasiči poskytli predlekársku prvú pomoc a následne osobu prevzala zdravotná záchranná služba. Na mieste prebiehajú hasiace práce.

Krátke správy

pondelok 3.10.2022 - 13:40

Stredoslovenská distribučná plánuje aj v aktuálnom týždni viaceré odstávky elektrickej energie vo Zvolene.  Už v utorok, 4. októbra sa musia na odstávku pripraviť obyvatelia časti Sekier, keď bude bez elektrickej energie čast ulíc J. Gagarina a Okružnej v čase od 7.30 do 15.30 h. V piatok, 7. októbra potom odstávka zasiahne aj Lukové pri Zvolene, a to v čase od 7.00 do 19.00 h. Konkrétne adresy sú dostupné na webe Stredoslovenskej distribučnej.

Krátke správy

nedeľa 25.9.2022 - 17:35

V 39. kalendárnom týždni plánuje Stredoslovenská distribučná odstávky elektrickej energie, súvisiace s údržbou rozvodnej siete, v dvoch častiach Zvolena. V utorok, 27. septembra od 7.45 do 14.15 h zasiahne odstávka budovy na Lieskovskej ceste a časti Rivnianskej ulice. V piatok, 30. septembra budú v čase od 7.30 do 13.00 h bez elektrickej energie viaceré objekty na ulici Pod dráhami. Konkrétne adresy sú dostupné na webe Stredoslovenskej distribučnej.

Krátke správy

štvrtok 15.9.2022 - 10:40

Mestské kúpele – zvolenská krytá plaváreň, sa opätovne otvára pre verejnosť. Návštevníkom i plaveckým klubom bude znovu slúžiť od piatka, 16. septembra. Otvorená bude v pondelky, utorky a štvrtky od 15.00 do 17.00 h, v stredy od 18.00 do 20.00 h a od piatka do nedele v čase od 15.00 do 20.00 h. Každý štvrtok v čase od 14.00 do 15.00 h je plaváreň vyčlenená pre dôchodcov od 62 rokov a ZŤP. Sauna na plavárni zostáva zatvorená.

Krátke správy

štvrtok 8.9.2022 - 15:49

Zvolenská polícia obvinila 57-ročného muža z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky po tom, čo v popoludňajších hodinách šoféroval auto v obci Zvolenská Slatina. Tam ho zastavila hliadka dopravnej polície, keďže po jeho chaotickej jazde vzniklo podozrenie, že môže byť pod vplyvom alkoholu. „Nameraná mu bola hodnota 2,85 promile a pri opakovanej dychovej skúške vodič nafúkal až 3,13 promile alkoholu,“ konštatuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v B. Bystrici vo svojej správe. Vodičovi bola okamžite obmedzená osobná sloboda a následne bol umiestnený do policajnej cely.

Krátke správy

piatok 2.9.2022 - 16:37

O post predsedu BBSK sa v októbrových voľbách bude uchádzať celkom 9 kandidátov, z ktorých traja sú nezávislí a šiesti sú kandidátmi politických strán. Mená všetkých budú známe po ich potvrdení krajskou volebnou komisiou. Okres Zvolen zastupuje v 49 člennom župnom zastupiteľstve 5 poslancov, na ktorých mandáty v jesenných voľbách kandiduje celkom 45 kandidátov. Z nich 30 je nominantov politických strán, 3 nominanti koalícií politických strán a 5 nezávislých kandidátov. (viac…)

Krátke správy

streda 3.8.2022 - 16:58

Prameň Červený medokýš v lokalite pod Pustým hradom naďalej nie je vhodný na pitie. Po minulotýždňovom zverejnení výsledkov rozboru vody ho síce dobrovoľníci vyčistili, ale podľa zvolenskej samosprávy sa čistenie prejaví až po určitom čase. Ďalší rozbor sa uskutoční približne v polovici augusta a mesto bude o jeho výsledkoch následne informovať. Prameň samotnému mestu nepatrí, ale pre obľúbenosť u obyvateľov sa Zvolen stará o jeho bezprostredné okolie a pravidelne necháva vypracovať rozbor vody.