Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) 2. mája slávnostne ukončil svoju v poradí už 7. súťažnú sezónu a bilancuje.

Celkom 9 krasokorčuliarok ŠKK sa zapojilo do súťaží v sezóne 2015/2016, ďalších 8 dievčat sa pripravovalo v kraso prípravke a viac ako 50 chlapcov a dievčat absolvovalo kurz základov korčuľovania.

Dievčatá začali pre nedostatok tréningových hodín na ľade trénovať dvojfázovo (ako ich konkurentky z iných klubov, ktoré takto trénovali minimálne od augusta) až od polovice januára, čo sa do istej miery podpísalo na ich výkonnosti a konečnom umiestnení, keďže nie všetky sa mohli zúčastniť všetkých kôl pretekov SP.

krasokorculiarky skk zvolen 2016
Pretekárky Dorota Marková, Dominika Hatadámová, Ema Huliaková, Emília Buchová, Martina Vavrincová, Soňa Nemcová, Andrea Gaálová, Karin Ištokovičová, Dominika Nociarová, Laura Debnárová spolu s trénerkou Janou Zrubecovou.

V kategórii mladších žiačok pretekalo 52 dievčat v 12. kolách pretekov Slovenského pohára (SP). Dominika Hatadámová absolvovala 4 preteky a s bodovým skóre 98,49 sa umiestnila na 35. mieste. Dorota Marková s 86,11 bodu zo 4 kôl SP skončila na 41. mieste.

Pre kategóriu 10 ročných nádejí bolo vypísaných 11 kôl pretekov SP. Laura Debnárová absolvovala 8 pretekov a spomedzi 32 dievčat sa s 94,94 bodu umiestnila na konečnom 20. mieste. Karin Ištokovičová absolvovala 7 kôl SP a so 79,24 bodu jej patrí 28. priečka. Ema Huliaková absolvovala 5 pretekov a so 63,55 b. skončila na 31. mieste.

V kategórii 9 ročných nádejí súťažilo v tejto sezóne 36 dievčat v 12 kolách pretekov SP. Andrea Gaálová absolvovala 6 kôl a skončila na 27. mieste so 65,99 bodmi. Dominike Nociarovej patrí 32. miesto a 44,33 bodov z 3 kôl pretekov SP.

Do konečného rebríčka sa počíta súčet 3 najvyšších b.s. z celej série pretekov SP. V súťažnej sezóne 2015/2016 pretekalo v SP celkom 236 dievčat a 40 chlapcov v 5 vekových kategóriách a do celej série SP sa zapojili krasokorčuliari z 27 slovenských klubov z celkovo 31.

Do súťaží sa na konci súťažnej sezóny zapojili aj 2 naše hviezdičky, ktoré mali svoju pretekársku premiéru v zahraničí – v maďarskom Miškolci a Szekésfehérvári. Do Miškolca vycestovalo spolu 7 krasokorčuliarok a do súťaží v Székeshehérváre sa ich zapojilo 6. Zahraničné preteky boli mimoriadne úspešné, keďže pretekárky ŠKK Zvolen dosiahli na týchto pretekoch aj na stupne víťazov.

ŠKK mesta Zvolen pripravil počas uplynulej sezóny nielen pre svojich terajších ale aj pre bývalých členov i všetkých svojich sympatizantov niekoľko mimo súťažných akcii – slávnostné otvorenie mobilnej ľadovej plochy na nám. SNP, kurz korčuľovania pre dospelých, kurz základov korčuľovania pre chlapcov a dievčatá. Nezabudlo sa ani na stále obľúbenejšie korčuľovanie detí s rodičmi, návštevu show Máša a medveď na ľade, mikulášsky karneval, Valentín na ľade, Veľkonočný karneval i karnevalovú rozlúčku s ľadovou plochou v marci.

Na záver pripravil výbor ŠKK pre všetky svoje pretekárky slávnostné posedenie v jednej zo zvolenských cukrární, ktoré spojil s odmeňovaním. Soške krasokorčuliarky sa túto sezónu tešili až 2 pretekárky – Dominika Hatadámová a Karin Ištokovičová, Dominika zaslúžene získala sošku ako športovec sezóny a Karin toto mimoriadne ocenenie za snahu, ktorou všetkým dokázala že krasokorčuľovanie je neoddeliteľnou súčasťou jej života.

Sezóna podľa ISU (Medzinárodnej korčuliarskej únie) končí pre krasokorčuliarov 30. apríla a tak po krátkom oddychu čaká na dievčatá ŠKK i ich trénerku Janu Zrubecovú náročná letná príprava nielen v telocvični a na in-line korčuliach ale aj absolvovaním krasokorčuliarskych sústredení, ktorých je toto leto vypísaných ozaj veľa a to nielen na Slovensku ale napr. i v CZ.