Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) ukončil svoju v poradí už 6. súťažnú sezónu a bilancuje.

Celkom 6 krasokorčuliarok sa zapojilo a absolvovalo sériu 14. kôl pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní (SP) zo 16. vypísaných. Ďalších 7 nádejných pretekárok sa pripravovalo v skupine pokročilých. Kurzu základov korčuľovania pre deti sa zúčastnilo vyše 120 chlapcov a dievčat. Kurz korčuľovania pre dospelých aj napriek vysokému záujmu (vyše 30 „dospelákov“) pre nedostatok „ľadu“ nemohli otvoriť.

skk zvolen krasokorculovanie
Andrea Gaálová, Dominika Nociarová, Ema Huliaková, Karin Ištokovičová, Laura Debnárová, Dominika Hatadámová, Dorota Marková spolu s trénerkou Janou Zrubecovou.

V kategórii 10-ročných nádejí (N10) svoj klub ale aj mesto Zvolen reprezentovala Dorota Marková, ktorá v konečnom rebríčku SP obsadila 27. miesto z 39 štartujúcich. V kategórii 9-ročných nádejí (N9) Laure Debnárovej patrí 14. miesto z 31 dievčat. Laura sa zúčastnila aj 3 medzinárodných pretekov z kalendára ISU (International Skating Union) a milo prekvapila svojimi umiestneniami. Na 8th. Santa Claus Cup-e v Budapešti obsadila 6.miesto, na 2. Ringhoffer Cup- v Prahe opäť 6. miesto a na 10th. AVAS Cup- v maďarskom Miškolci 5. miesto z 21 štartujúcich. Laura sa tiež aj ako jediný zástupca zvolenského krasokorčuľovania prebojovala na Majstrovstvá SR juniorov, žiactva a nádejí, našej najvyššej národnej krasokorčuliarskej súťaže, ktora sa konala v Púchove. Spomedzi 14 najlepších krasokorčuliarok (N9) Slovenska jej patrila 9. priečka. Ako najúspešnejšia pretekárka ŠKK je aj dvojnásobnou držiteľkou sošky krasokorčuliarky, ktorú každoročne udeľuje vedenie ŠKK na konci sezóny za najúspešnejšiu reprezentáciu klubu, školy a mesta Zvolen. V kategórii 9-ročných nádejí štartovala aj Karin Ištokovičová, ktorej v SP patrí 27. miesto. Karin milo prekvapila na svojej medzinárodnej premiére, keď v maďarskom Miškolci obsadila 15. miesto. V kategórii 8-ročných nádejí štartovali 2 pretekárky – Dominika Nociarová, ktorej patrí 29. miesto v SP zo 40 štartujúcich N8 a Andrea Gaálová, ktorá obsadila 32. miesto. Andrea je aj účastníčkou pretekov AVAS Cup v Miškolci, kde predvedením bezchybnej voľnej jazdy obsadila spomedzi 18 zahraničných účastníčok veľmi pekné 7. miesto a dosiahla aj svoje celoročné najvyššie bodové skóre 18,56 bodu. Do pretekov sa túto sezónu zapojila aj Ema Huliaková, ktorá svoj súťažný debut absolvovala v Košiciach na Košickej korčuľke, kde spomedzi 11 začiatočníkov obsadila 4. miesto. Už viac ako jednu krasokorčuliarsku sezónu v ŠKK trénuje Dominika Hatadámová, talentovaná mladšia žiačka, ktorá stále čaká na prestup.

Novú súťažnú sezónu, ktorá v krasokorčuľovaní začína 1. mája, ŠKK mesta Zvolen začne so 14 pretekárkami intenzívnou letnou prípravou. Ku gymnastike, tancu a „suchej príprave“ pribudne aj in-line korčuľovanie.

Zvyšujúce sa bodové skóre v priebehu celej súťažnej sezóny svedčí aj o dobrej, svedomitej a vysoko odbornej práci hlavne trénerky klubu Jany Zrubecovej, bývalej najúspešnejšej krasokorčuliarskej pretekárky v celej histórii zvolenského krasokorčuľovania. Rýchly postup výkonnosti detí v prípravke a v skupine pokročilých je zároveň zásluhou celého tímu tréneriek D. Melicheríkovej, M. Vavrincovej, D. Lehockej na čele s hlavnou trénerkou klubu.