Hokejisti Zvolena sa tešia z postupu do semifinále Kaufland play off Tipos extraligy. Štvrťfinálovú sériu s Banskou Bystricou zvládli, na zápasy ju vyhrali 4:1, pričom piaty duel doma v piatok večer zlomili na svoju stranu až v predĺžení po výsledku 3:2.

Veľký podiel mal na tom aj zvolenský kapitán Radovan Puliš, ktorý po stretnutí novinárom na brífingu prezradil: „Tlačil som sa viackrát do bránky. Vedel som, že bystrickí obrancovia majú už toho viac než dosť. Veril som si, cítil som sa silný na nohách a chcel som to ja zakončovať. Skúšal som to tam dvakrát pretlačiť, našťastie prišiel Nick Saracino a dal gól, z čoho sa veľmi teším.“

Víťazný gól Saracina ukončil piaty štvrťfinálový zápas v 76. minúte. Zvolenčania v ňom mali navrch až od tretej tretiny, ale do šancí sa dostávali ťažšie a v predĺžení ich nepremieňali. Napokon sa im podarilo postúpiť do semifinále a zostávajú tak v hre o obhajobu titulu.

„Vo štvrťfinále sme hrali to, čo sme mali hrať, okrem možno druhého zápasu série. Zaslúžene sme postúpili. Všetky zápasy boli ťažké, pretože Banská Bystrica hrala húževnate. Chalani bojovali, siahli si na dno síl, takisto ako my. Táto séria mala výborný nádych a fanúšikom sa musela páčiť, nám obzvlášť, keďže sme postúpili. Škoda len zranení Jedličku a Kriegera, no musíme bojovať aj za nich. Dreli sme, prijali sme tvrdú hru Banskej Bystrice od prvého vzájomného merania síl a hrali sme to už aj my. Súboje sme dohrávali, tam sa to lámalo, že sme Bystričanov dobre napádali a nedarovali sme im kúsok ľadu. Preto sme aj zvíťazili,“ hodnotil celú sériu s Banskobystričanmi 30-ročný Puliš.

Hokejisti úradujúceho majstra sa mohli vo štvrťfinále opierať aj o skúsenosti 31-ročného útočníka Mareka Viedenského, ktorý okúsil AHL i KHL a na konte má aj takmer 70 zápasov v drese slovenskej reprezentácie. Zápolenia s Banskou Bystricou si vychutnal a hodnotil ich kladne: „Bolo to náročné, ale po našom vyrovnávajúcom góle v piatom zápase sme všetci hráči získali energiu. Najmä tretia tretina a samozrejme i predĺženie boli v našej réžii. Postup sme si zaslúžili. Banskej Bystrici však tiež patrí veľká poklona, boli to pre nás veľmi ťažké zápasy. Ja verím, že teraz si dobre oddýchneme a táto víťazná séria nás nakopne do ďalších bojov.“