Prvé významné tohtoročné podujatie v športovej gymnastike sa konalo v nemeckom Cottbuse a to Svetový pohár v športovej gymnastike 11. – 13. marca 2011. Medzi 231 pretekármi zo 45 krajín malo svoje zastúpenie aj Slovensko v podobe Márie Homolovej a Samuela Piaseckého. Ani jednému sa však nepodarilo prebojovať do finále v žiadnej z možných disciplín.

Rodáčka z obce Kováčová, dlhodobo jedna z najúspešnejších pretekárok KŠG Detva a zároveň študentka Fakulty masmediálnej komunikácie na UCM v Trnave po pretekoch neskrývala sklamanie, avšak verí, že sa jej na ďalších významných podujatiach podarí podobných chýb vyvarovať: „Bol to len začiatok sezóny, takže skôr to bol len taký malý test pred blížiacou sa sezónou. Dá sa povedať, že vo veľmi silnej konkurencii sme si boli otestovať stav našej výkonnosti, ktorá samozrejme v tomto čase ešte len dostáva tu správnu formu. Na bradlách som so svojim cvičením v celku spokojná, len ma mrzí, že som spravila chybu pri prvku, kde som okrem pádu prišla o ďalšie veľmi cenné desatiny bodu z mojej výslednej známky, ktoré by ma v celkovom hodnotení vyniesli určite oveľa vyššie ako som bola. S cvičenia na kladine som bola sklamaná, pretože moja tréningová bilancia úspešnosti cvičenia zostavy na kladine sa pohybuje okolo 98% (čo je asi tak maximálne 3 spadnuté zostavy za celý mesiac, niekedy mám 100% úspešnosť cvičenia v mesačnom tréningovom procese) a na pretekoch sa mi podarilo zaváhať dokonca dvakrát. Takže som bola sklamaná, ale keďže to boli prvé preteky tohtoročnej sezóny, zobrala som si z toho ponaučenie a v budúcnosti sa budem snažiť takýmto veľkým chybám vyvarovať.“

Najbližšie medzinárodné podujatie, na ktorom sa Mária Homolová predstaví, budú štvrté majstrovstvá Európy jednotlivcov v nemeckom Berlíne 6. – 10. apríla. Verme, že sa jej v konkurencii 108. žien podarí naplniť svoje ciele a vybojovať pekné umiestnenia.

Kvalifikacia Turnier der Meisters. Challenger Cup B CIII

Muži prostné: 18 PIASECKÝ Samuel, SVK 5.40 13.975
Kôň s držadlami: 30 PIASECKÝ Samuel, SVK 5.30 12.425
Bladlá: 14 PIASECKÝ Samuel, SVK 5.80 14.575
Hrazda: 9 PIASECKÝ Samuel, SVK 6.10 14.700 (prvy nahradnik)

Ženy bradlá: 36 HOMOLOVA Mária, SVK 4.30 11.600
Kladina: 39 HOMOLOVA Mária, SVK 5.00 11.450