Zhoršujúca sa pandemická situácia síce ovplyvnila harmonogram Tipos extraligy, stretnutie medzi Slovanom a Zvolenom sa však odohralo podľa plánu. V kvalitnom stretnutí diváci videli len dva góly, oba však padli do siete Bratislavy.

Stretnutiu prechádzala minúta ticha venovaná pamiatke na tragicky zosnulého Borisa Sádeckého a Dušana Pašeka mladšieho, ktorých životy vyhasli počas tohto týždňa. Samotný šláger kola priniesol zaujímavý úvod, Zvolen mal už po minúte k dispozícii presilovú hru. Tú však nedokázali využiť, navyše po jej konci mali gól na hokejke „belasí“. Tí sa snažili prevziať iniciatívu, ale úvodná desaťminútovka priniesla vyrovnaný hokej aj počet striel na oboch stranách. Prvýkrát v tejto sezóne sa v drese Zvolena predstavil aj Václav Stupka, no a ten mal na hokejke otvárací gól stretnutia, keď sa ocitol úplne sám a nikým nekrytý voči Windsorovi. Brankár Bratislavčanov ho však v stopercentnej šanci vychytal. Napokon to boli práve hráči spod Pustého hradu, ktorí išli do vedenia. Po akcii Kriegera sa k puku dostal fínsky útočník Leskinen, ktorý 53 sekúnd pred sirénou poslal svoj tím do vedenia. Domácim veľa času do záveru úvodného dejstva už neostalo, napriek tomu však mal obrovskú šancu Rapuzzi.

Neubehli ani štyri minúty z prostredného dejstva a hostia si opäť zahrali presilovú hru. Prakticky na jej konci sa po peknej prihrávke gólovo presadil Mikúš, ktorý tak zaistil Zvolenu dvojgólové vedenie. Zhruba v polovici stretnutia bol Slovan veľmi blízko k zníženiu, strela Jääskeläinena síce prekonala Rahma v bráne Zvolena, puk však poskakoval tesne pred bránkovou čiarou a napokon celú situáciu dokázali Zvolenčania uhasiť.

Úvod tretej tretiny priniesol tlak hráčov Slovana, ktorí sa chceli čím skôr vrátiť do zápasu, proti bol však opäť spoľahlivo chytajúci Robin Rahm. Domáci boli aktívni, absentovali však výraznejšie šance a naopak hráči Zvolena umne a zodpovedne bránili svoje vedenie. Kontroverzný moment prišiel zhruba päť minút pred koncom, po faule na Yogana sa malo vylučovať a Slovan si tak mohol zahrať presilovú hru, napokon však rozhodcovská štvorica nevylučovala. Zvolenčania na začiatku 58. minúty takmer išli do trojgólového vedenia, hostia sa v predstihu odhodlávali k hre bez brankára a Windsor už bol na polceste na striedačku, čo takmer zúžitkoval Mikúš. Napokon to Slovanisti naozaj skúsili v šestici, navyše necelé dve minúty pred koncom putoval na trestnú lavicu Ully. Uplynulo len tridsať sekúnd z početnej výhody o dvoch hráčov a vylučovalo sa aj na strane domácich, čo Bratislavčanom naštrbilo plány na záverečný nápor.

Tipos extraliga – 14. kolo – 5.11.2021 – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 20. Leskinen (Krieger, Diakov), 26. Mikúš (Zuzin, Kotvan)

HC Slovan Bratislava: Windsor – MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Beňo, Valach, Maier, Štajnoch – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Sukeľ. Rapuzzi, Yogan – Matoušek, Bezák, Zigo – Preisinger, Kytnár, Lukošík

HKM Zvolen: Rahm – Hain, Kotvan, Roy, Diakov, Kubka, Hraško, Barcík – Ully, Viedenský, Zuzin – Krieger, Puliš, Leskinen – Stupka, Mikúš, Török – Saracino, Marcinek, Csányi

Najbližšie stretnutie odohrajú hráči HKM Zvolen na svojom ľade, a to v nedeľu 7. novembra od 16:00 h. Ich súperom budú hokejisti Michaloviec.