Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztočil kolotoč zápasov Tipos extraligy. V 16. kole privítali hráči Zvolena na vlastnom ľade hokejistov Liptovského Mikuláša.

Úvodné minúty priniesli vyrovnaný hokej, prvú vážnejšiu príležitosť mohli prítomní diváci vidieť na konci piatej minúty. V úniku sa ocitol domáci Juraj Mikúš, ktorého tvrdá rana však skončila len na vyrážačke brankára Kozela. Zhruba o pol minútu na to mal Zvolen k dispozícii početnú výhodu, ktorú však nedokázali využiť a na gól sa tak čakalo až do 15. minúty. Hraško od modrej posielal puk smerom na bránu, jeho nepresný pokus sa však odrazil od plexiskla za bránou hostí, puk sa následne odrazil k Jedličkovi, ktorý poľahky poslal svoj tím do vedenia. O dve minúty na to mohli hráči HKM viesť už dvojgólovým rozdielom, Saracinov blafák však mieril nad bránu. Do kabín sa tak odchádzalo napokon za najtesnejšieho stavu 1:0.

Zvolenčania mohli ísť do dvojgólového vedenia už v úvode druhého dejstva, no nedokázali potrestať vylúčenie Paločka, čo hostia dokázali potrestať na začiatku 29. minúty. Po vylúčení Hraška sa v početnej výhode presadil Salija, ktorý vyrovnal na 1:1. Netrvalo však dlho a domáci išli opäť do vedenia, tentokrát zásluhou Stupku, ktorý zúžitkoval prihrávku od Kubku. V 33. minúte sa hráči Zvolena dostali do nevídaného prečíslenia troch proti jednému, ktoré však zlikvidoval výborným zákrokom brankár hostí Kozel. V závere druhej tretiny mali Zvolenčania k dispozícii krátku presilovú hru, ktorú aj využili vo svoj prospech a po góle Zuzina viedli už 3:1. Krátko na to si po faule musel ísť odpykať ďalší trest hosťujúci Salija a domáci ešte pred odchodom do kabín zvýšili na 4:1. Druhým gólom v zápase sa zaskvel Václav Stupka, ktorý usmernil puk do siete po prihrávke Jedličku.

V polovici tretej dvadsaťminútovky sa Zvolen radoval už z piateho gólu, keď početnú výhodu o dvoch hráčov pretavil v presný zásah fínsky útočník Leskinen. Po tomto góle sa už v podstate len dohrávalo a zvyšok zápasu sa zaobišiel bez výraznejšej šance, vďaka čomu si hokejisti Zvolena pripísali ďalšie tri body do tabuľky, v ktorej im aktuálne patrí druhé miesto s jednobodovou stratou na prvú Nitru.

Tipos extraliga – 16. kolo – 17.11.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 15. Jedlička (Hraško, Zuzin), 30. Stupka (Kubka, Saracino), 38. Zuzin (Stupka), 39. Stupka (Jedlička, J. Mikúš), 51. Leskinen (J. Mikúš, Krieger) – 29. Salija (Jurík). Rozhodovali: Výleta, Korba – Janiga, Frimmel (video – Jonák). Diváci: 100.

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško (A), Kubka, Barcík – Zuzin (A), Jedlička, Török – Leskinen, Puliš (C), Krieger – Saracino, J. Mikúš, Stupka – Csányi, Marcinek, Chlepčok – Gubančok (tréner – P. Oremus)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Klimčák) – Vaartinen, Ventelä, Salija, Shepelev, Mezovský, Ilenčík, Nemec, Kurali – Obdržálek, Hovorka (A), Kriška (C) – Jurík (A), S. Petráš, Michalík – Čuvilov, Walega, Matúš Paločko – Kalousek, Uhrík, Dunčko (tréner – M. Jančuška)