HKM Zvolen uzavrel dohodu o spolupráci s hráčskou organizáciou eKoVy a pod názvom HKM Zvolen Esports vstupuje ako prvý hokejový extraligový klub v rámci Česko-Slovenska do sveta esportu. V hre NHL od EA Sports ho bude reprezentovať Denis Mjartan, vystupujúci pod hráčskym menom Maverick.

Elektronické športy (tzv. esport) sú na Slovensku i vo svete čoraz populárnejšie, predovšetkým u mladej generácie. Súťažné hranie počítačových hier sa vyvinulo na level profesionálneho športu, kde sa turnaje tešia veľkej účasti a sledovanosti priamo v dejisku, aj prostredníctvom online prenosov.

Na pole esportu vstupuje zvolenský klub po boku českej organizácie eKoVy, zastrešujúcej najlepších českých i slovenských hráčov. Vznikla v máji tohto roku a jej cieľom je profesionalizácia a podpora elektronických športov na domácej i medzinárodnej scéne. Marketingový riaditeľ HKM Zvolen Miroslav Brumerčík: „Sme hrdí, že HKM Zvolen ako vôbec prvý klub v rámci najvyšších slovenských a českých hokejových súťaži nadviazal spoluprácu s esportovým hráčom a s dynamicky sa rozvíjajúcou organizáciou eKoVy.“

Aktuálne 24-ročný zvolenský rodák Denis Mjartan patrí v súčasnosti k slovenskej hráčskej špičke NHL a v rámci prestížnych turnajov organizovaných doma i v Českej republike pravidelne obsadzuje popredné priečky. Z najvýznamnejších umiestnení spomenieme prvenstvo na majstrovstvách Slovenska 2018 (Y-games), 2. miesto na majstrovstvách Slovenska 2019, 2. miesto na turnaji Xbox Masters Praha 2020 (neoficiálne majstrovstvá Česko-Slovenska) a 2. miesto v tohtoročnej kvalifikácii na reprezentáciu Slovenska v IIHF elektronických majstrovstvách sveta, kde mu triumf ušiel len o gól v predĺžení a Slovensko na turnaji napokon úspešne reprezentovala Sandra Demitrová. V zbierke má Denis ďalších päť prvenstiev v online turnajoch s medzinárodnou účasťou.

„Projekt esportu sme dlho zvažovali a keď sme sa napokon rozhodli doň vstúpiť, chceli sme mať istotu, že získame naozaj kvalitného a úspešného hráča. Denis je navyše Zvolenčan a fanúšik nášho klubu, čo nás veľmi teší,“ dodal k podpisu novej „posily“ Miroslav Brumerčík, ktorý nevylúčil, že zvolenský esportový tím sa môže v budúcnosti rozrásť.

„Zvolenský klub ma v lete oslovil s myšlienkou spolupráce a som veľmi rád, že sme ju napokon dokázali oficiálne spečatiť. Situácia v športe počas uplynulých mesiacov priala sledovanosti a popularite práve elektronických športov. Mal som preto ponuky z niekoľkých slovenských i českých hokejových klubov, ktoré sa rozhodli ísť s dobou a vydať sa touto cestou. Keďže som však Zvolenčan a odmalička fanúšik HKM, vidina reprezentácie obľúbeného klubu, ktorý navyše patrí k najambicióznejším v slovenskej extralige, jednoznačne rozhodla,“ hovorí Denis „Maverick“ Mjartan.

 „Ako klub sa snažíme neustále napredovať a hľadať nové možnosti zviditeľnenia našej značky. V esporte vidíme marketingový potenciál a tiež možnosť oslovenia ďalšej generácie fanúšikov, ktorá sa môže dostať k hokeju aj touto cestou. Na druhú stranu, našou snahou naďalej ostáva v čo najvyššej miere viesť mládež k aktívnemu pohybu a zdravému životnému štýlu, určite by sme teda nechceli, aby deti venovali príliš veľa času hraniu počítačových hier. Budeme však radi, keď dokážeme týmto projektom spopularizovať náš klub a samotný hokej a v budúcnosti priviesť mladých fanúšikov na štadión. Denis Mjartan bude klub reprezentovať na turnajoch v hre NHL a veríme, že keď to situácia umožní, podarí sa nám pripraviť zaujímavé online i offline marketingové aktivity,“ znie z marketingového oddelenia HKM Zvolen.

Vyjadrenie pridáva aj miestopredseda eKoVy Martin Vyhnal: „Ako organizácia máme ambíciu naďalej rásť. Napriek situácii, ktorá zasiahla celú spoločnosť sa rozvíjame a podporujeme talentovaných hráčov. Vstup na Slovensko je pre nás ďalším dôležitým míľnikom. Zároveň by som chcel poďakovať HKM Zvolen, že si pre svoj vstup do sveta esportu vybrali práve spoluprácu s eKoVy z.s. s reprezentujúcim hráčom Denisom Mjartanom a tešíme sa na spoločné výsledky.“