ZVonline.sk (Foto: il. Ivan Golembiovský) | 27.11.2011

Gólové hody v Nitre, dva body pre Zvolen

V 25. kole Tipsport extraligy pricestovali naši hokejisti na nitriansky ľad potvrdiť bodový zisk z posledného zápasu. Po zápase plnom gólov si Zvolen vezie domov dva body a posúva sa v tabuľke na štvrté miesto s trojbodovou stratou na prvé Košice.

HK Nitra – HKm Zvolen 4:5 po s.n. (1:1, 1:3, 2:0)

Góly: 11. Hrnka (G. Saliji, Štefanka), 32. Šumichrast (Púchovský, Štefanka), 43. Bača (Štefanka, G. Saliji), 57. Fojtík (Uhnák) – 8. Slovák (Juraško, Brabenec), 33. Sikela (Otčenáš), 35. Trochta (Škvaridlo, Zuzin), 36. Baláž (Korhonen, L. Jurík), 65. Trochta

HK Nitra: Šimboch – Konig, Hruška, Ďurák, Bača, Krúžik, Hrudík, Grman – Fojtík, Valčák, S. Saliji – Hrnka, Štefanka, G. Saliji – Uhnák, Piačka, Kluka – Púchovský, Šumichrast

HKm Zvolen: Škrečko (Sáblik)- Korhonen, Ďaloga, Vantroba, Juraško, Mucha, Hraško, Ťavoda, Zošiak – Leskovjanský, L Jurík, Baláž – Slovák, Brabenec, Čurilla – Zuzin, Trochta, Škvaridlo – Otčenáš, M. Jurík, Sikela

Naši hokejisti prišli do Nitry povzbudení piatkovou výhrou nad Trenčínom, ale už po 20. sekundách čaroval Škrečko. Tlak Nitry vyvrcholil vylúčením Vantrobu, nič však nedokázali vymyslieť, naopak sa museli brániť. V šiestej minúte prišla presilovka hostí na konci ktorej Marek Slovák strelou od modrej čiary otvára gólový účet zápasu. O tri minúty neskôr Nitra využíva presilovku, vyrovnal Hrnka po tvrdej strele na Škrečka, ktorý mal zakrytý výhľad. Len dve minúty sa hralo v plnom počte a Zvolen opäť hral v oslabení. Tentokrát však Nitru k ničomu nepustil. A znovu sa nehralo ani minútu v plnom počte a na trestnú zamieril Marek Slovák za napadnutie. Do konca tretiny sa už okrem oslabenia domácich nič vážnejšie nestalo.

Začiatok druhej tretiny poznamenali ďalšie vylúčenia. Až do polovice zápasu sa hral hokej väčšinou v strednom pásme s miernou prevahou hostí. V 32. minúte sa gólom Martina Šumichrasta všetko mení. Zvolen preradil do dvojky a ani nie po minúte od nitrianskeho gólu, využíva Matej Sikela zlú rozohrávku domácich a pomedzi troch prizerajúcich sa obrancov nádherne vyrovnal. Naši hokejisti sa neuspokojili a pridali na tempe čo vyústilo do gólu Martina Trochtu v 35. minúte. Minútu po ňom zvyšoval Baláž na rozdiel dvoch gólov. Za 3 minúty a 20 sekúnd sme videli tri krásne góly HKm.

Nitra nastúpila do tretej tretiny s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav vo svoj prospech a už po dvoch minútach znížil Martin Bača. 44. minúta a trestné strieľanie pre hostí, Škvaridlo však svoju šancu nepremenil. Ani nie po dvoch minútach rozhodca kompenzoval a nariadil trestné strieľanie aj pre domáci tým, Škrečko však s prehľadom likviduje Fojtíkovu lacnú strelu. Ku koncu zápasu prichádza pochopiteľný tlak domácich a štyri minúty pred koncom vyrovnal Fojtík, čím napravil svoju chybu. Do konca tretiny už mužstvá neriskovali a tak skončil zápas v riadnom čase nerozhodne.

V predĺžení boli lepší hostia ale svoje šance nedokázali premeniť, domáci sa k ničomu vážnemu nedostali. Samostatné nájazdy boli koncertom brankárov, keď až v deviatom nájazde strelil víťazný gól Martin Trochta.