V atmosfére zvolenského jarmoku čakal v piatok podvečer na hokejistov HKM dôležitý zápas štvrtého kola Tipsport ligy proti majstrovským Košiciam.

HKM Zvolen – HC Košice 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Góly: 31. a 39 Semorád, 40. Puliš, 46. Škvaridlo – 12. Bicek, 43. Boltun. Zápas vo Zvolene sledovalo 1172 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Howden, Juraško, Andersons, Krejčí, Bagin, Pokovič, F. Fekiač, Habšuda – Puliš, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, Klíma, O0bdržálek – J. Jurík, Mráz, Klhůnek – Žilka, V. Fekiač, Ďaloga

hokej HKM Zvolen - HC Kosice 2015 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Zostava HC Košice: Riečický – Pavúk, Štrbák, Šedivý, Phillipp, Cebák, Dudáš – Lapšanský, Bartoš, Jenčík – Bicek, Suja, Bartánus – Lelkeš, Češík, Sojčík – Šoltés, Hrnka, Hričina

Trápenie Košíc sa potvrdilo aj pod Pustým hradom. Aj keď sa v prvej tretine hostia ujali vedenia, zlom nastal v druhej časti hry, kedy zverenci Josefa Tureka najskôr v 31. minúte vyrovnali a následne dvoma rýchlymi gólmi v 39. a 40. minúte razantne prevzali vedenie v zápase. Na začiatku poslednej časti hry sa síce ešte Boltunovi podarilo znížiť na 3:2, no o tri minúty na to opäť poisťoval výhru Zvolena v pomere 4:2 Škvaridlo. Zvolen sa tak posunul na priebežne tretiu priečku. Už v nedeľu HKM cestuje na zápas ďalšieho kola Tipsport ligy do Skalice.

Tabuľka Tipsport ligy 2015/16 po 4. kole

Por. Tím Z V VP PP P Skóre B
1. Dukla Trenčín Dukla Trenčín 5 4 0 1 0 18 : 8 13
2. HC´ 05 iClinic Banská Bystrica HC´ 05 iClinic Banská Bystrica 4 3 0 1 0 8 : 4 10
3. HK mesta Zvolen HKM Zvolen 4 2 1 0 1 15 : 10 8
4. HK Poprad HK Poprad 4 1 2 0 1 12 : 11 8
5. MHC Martin MHC Martin 4 1 2 0 1 8 : 5 7
6. ŠHK 37 Piešťany ŠHK 37 Piešťany 4 2 0 0 2 11 : 11 6
7. HK Nitra HK Nitra 4 2 0 0 2 11 : 13 6
8. HK Orange 20 HK Orange 20 2 1 0 0 1 4 : 3 3
9. HC Košice HC Košice 4 0 1 0 3 9 : 12 2
10. MsHK DOXXbet Žilina MsHK DOXXbet Žilina 4 0 0 2 2 9 : 14 2