Zvolenskí hokejisti v utorok podvečer na domácom ľade potvrdili úlohu favorita a Piešťany, ktoré pred pár dňami prekvapivo zvíťazili v Banskej Bystrici, s prevahou zdolali.

HKM Zvolen – HK 37 Piešťany 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

Góly: 3. J. Jurík (Mráz, Klhůfek), 15. Klíma (Zuzin, Žilka), 30. Brabenec (Semorád, Juraško), 35. Krejči (Obdržálek, J. Jurík), 40. J. Jurík (Mráz, Klhůfek) – 45. Hrehorčák (Hudec), 50. Petráš (Mikula). Zápas vo Zvolene sledovalo 843 divákov.

HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, Krejči, Andersons, Demiters, Pokovič, F. Fekiač, Sloboda – Puliš, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, L. Jurík, Obdržálek – Klhůfek, Mráz, J. Jurík – Zuzin, Klíma, Žilka

Hokej HKM Zvolen - Piestany 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

ŠHK 37 Piešťany: Rybár (41. Košarišťan) – Gipters, S. Hudec, Kania, Filip, Trefný, Svetlík, Pokorný, Hluch – Tibenský, Tomčák, Hrehorčák – S. Saliji, Holovič, J. Ručkay – Kučera, Brancis, Šimíček – Petráš, Kolena, Mikula

V drese HKM sa už predstavila aj nová posila, juniorský reprezentant Slovenska Adrián Sloboda. Aj on svojim výkonom prispel k tomu, že domáci chytili zápas do svojich rúk od úvodných minút. Zverenci Josefa Tureka sa vedenia ujali gólom Juraja Juríka, ktorý patril medzi ofenzívne najaktívnejších hráčov Zvolena a v 40. minúte dokonca ešte aj slušnú gólovú nádielku svojho tímu uzatváral. V prvej časti hry sa presadil ešte aj Tomáš Klíma. V 30. minúte využil presilovku Kamil Brabenec, o niekoľko minút skóroval aj Daniel Krejči a na koniec druhej tretiny na 5:0 uzatváral spomínaný Juraj Jurík. V poslednej časti hry síce domáci dovolilli dvakrát skórovať hosťom, no priebeh zápasu mali napriek inkasovaným gólom pod svojou kontrolou a zvrat už aj vďaka gólovej potencii z úvodných tretín nedopustili.

Najbližšie sa hokejisti HKM predstavia v piatok v Skalici.