Štyridsiate šieste kolo hokejovej Tipsport extraligy by pokojne mohlo dostať prívlastok kalamitné. Hneď tri duely z jeho piatkového programu boli zrušené kvôli nepriaznivým podmienkam na slovenských cestách. Aj pod Urpínom boli diváci do poslednej chvíle v napätí, či hráči vykorčuľujú na šieste tohtosezónne stredoslovenské derby. Do poslednej chvíle sa totiž čakalo na príchod rozhodcov.

HC’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 22. Kytnár (Bambúch, Handlovský) – 11. L. Jurík, 49. Podkonický (Bagin, Brabenec), 50. L. Jurík (Pokovič, Obdržálek). Zápas sledovalo 2670 divákov.

HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Čížek, M. Rosandič, Gachulinec, Bambúch, Lunter, Biro – Kadura, Handzuš, Matoušek – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Bendík – Surový, Zigo, Gašpar

BBO_0382
Do Bystrice dorazila výrazná podpora zo Zvolena.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, F. Fekiač, Pokovič, Pichnarčík, Ťavoda – Jaroš, Brabenec, Podkonický – Obdržálek, L. Jurík, Sloboda – Škvaridlo, Bortňák, Kentoš

Muži v pásikavom napokon šťastne dorazili a vykorčuľovali na ľadovú plochu banskobystrického zimného štadióna, na ktorej mali v úvodných chvíľach miernu prevahu hosťujúci hokejisti. Už v tretej minúte musel Košarišťan riešiť prvú nebezpečnú situáciu po individuálnom prieniku Podkonického. Na opačnej strane mohol odpovedať Zigo, avšak najväčšiu šancu úvodných momentov spálil v štvrtej minúte Sloboda, ktorý pred odkrytou bránkou mieril iba do lapačky banskobystrického brankára. V jedenástej minúte stratili Banskobystričania puk v strednom pásme a Zvolenčania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, v ktorom Jurík zachoval chladnú hlavu, namiesto prihrávky voľnému spoluhráčovi zvolil zakončenie a poslal hostí do vedenia. Do konca úvodného dejstva ešte zaujali dva neuznané góly, po jednom na oboch stranách, ako aj dvojnásobné neúspešné zakončenie Podkonického z osemnástej minúty.

BBO_0437Bystrickí barani sa dočkali vyrovnania v druhej minúte prostrednej časti hry, keď strelu Bambúcha od modrej čiary tečoval za Barošov chrbát Kytnár. V dvadsiatej piatej minúte sa do dobrej pozície dostal Lunter, no jeho strela skončila iba na konštrukcii zvolenskej bránky. O dve minúty neskôr vystrašili gólmana hostí najprv Handzuš a po ňom aj Preisinger, ktorý po ideálnej prihrávke Handlovského mieril mimo odkrytej svätyne Zvolena. Bystričania mali viac z hry aj v ďalších momentoch druhej dvadsaťminútovky, no napriek dvom presilovým hrám a sľubným šanciam Handlovského a Gašpara sa vedenia neujali.

BBO_0595O osude zápasu sa rozhodovalo v záverečnej tretine. V štyridsiatej ôsmej minúte najprv Košarišťan takmer daroval gól Slobodovi, aby sa následne na opačnej strane ani na trikrát nepresadil Matoušek. Barani za nevyužité šance pykali, keďže po ďalšom útoku HKM domáci brankár neskrotil puk po Baginovej strele, čo z bezprostrednej blízkosti využil na strelenie vedúceho gólu aktívny Podkonický. O minútu viedli hostia už rozdielom dvoch gólov, keď vyrazený puk z hokejky Pokoviča upratal za Košarištanov chrbát Lukáš Jurík. Bystričania sa do záverečnej sirény ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, no ku kontaktnému gólu im nepomohla ani dvojminútová hra v početnej výhode po faule Pokoviča, či odvolanie Košarišťana z bránky. Zvolenčania tak po víťazstve 3:1 vyrovnali bilanciu tohtoročných derby zápasov na 3:3.

Posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou odohrajú zverenci trénera Jozefa Tureka v nedeľu 1. februára na domácom ľade proti Skalici. Začiatok duelu je naplánovaný na 17.00 hod.