V 22. kole Tipsport ligy sa stretli tímy bojujúce hlavne s početnými absenciami vo vlastných kádroch. Zvolen situáciu rieši angažovaním lotyšského reprezentačného obrancu Renarsa Demitersa a v kádri HKm sa včera objavil navrátilec Peter Zuzin. Zvolen v nedeľu uhral na ľade druhého Trenčína bod a Košice prehrali v Nitre 3:2.

HKm Zvolen – HC Košice 0:1 sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Rozhodujúci nájazd premenil Bicek (Košice). Zápas sledovalo 1743 divákov.

HKm Zvolen: Baroš (Petrík) – Bagin, Pokovič, Krejčí, Andersons, Fekiač F., Demiters, Ivan – Semorád, Brabenec (A), Puliš – Klhůfek, Klíma T., Škvaridlo (A) – Misenjov, Mráz B., Jurík J. – Ďaloga, Fekiač V., Žilka.

Hokej HKM Zvolen - HC Kosice jesen 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skHC Košice: Melicherčík (Halász) – Cebák, Deyl, Pavúk, Šedivý, Macejko, Dudáš – Bicek (A), Suja, Bartánus (C) – Lelkeš, Hrna, Bartoš (A) – Chovan, Češík, Jenčík – Mikula D., Boltun, Bortňák.

Košičania vstúpili do stretnutia aktívnejšie a dokázali hneď nikoľkokrát zamestnať Samuela Baroša. Ten za rozhodne zapotil viac ako brankár Košíc Melicherčík, ktorého výraznejšie preveril až Emil Bagin v štrnástej minúte. Na pohode HKm nepridali ani rozhodcovia, ktorí v 16. minúte vyprovokovali Kamila Brabenca na vhadzovaní a poslali ho na desať minút na trestnú lavicu. Keď sa vzápätí postavil na vhadzovanie rovnako ako Brabenec košický hráč rozhodcovia nič nevideli. Do konca tretiny boli v útoku lepší stále Košice a za domácich sa dokázal dostať do šance len Pavel Klhůfek.

V druhej tretine domáci hokejisti ožili a konečne sa dokázali častejšie dostávať pred Melicherčíka. Gólovo presadiť sa však nedokázali. Najväčšiu šancu mal v 32. minúte Jevgenij Misenjov, ktorý však trafil len tesne vedľa ľavej tyčky. V domácej bránke stále istil domácich Baroš, ale v 38. minúte mohol prvýkrát inkasovať to by však Dudáš musel trafiť poloprázdnu bránku.

Hokej HKM Zvolen - HC Kosice jesen 2015 | BBonline.sk, ZVonline.sk

V záverečnej tretine sa diváci dočkali aj prvej presilovky, ktorú domáci nezahrali vôbec zle ale gól z nej vyťažiť nedokázali. Vzápätí mohol trestať po krásnej akcii Matúš Chovan, ktorý v úniku po pravej strane strelou bekhendom nastrelil ľavú tyčku Barošovej bránky. Rytieri v poslednej desaťminútovke zaradili vyšší prevodový stupeň a robili všetko preto aby sa zápas nedostal do predĺženia.

To sa im však nepodarilo a diváci sa tak dočkali mimoriadne dramatického predĺženia, v ktorom museli Zvolenčania čeliť oslabeniu i samostatnému nájazdu Hrnku. V bránke však čaroval famózny Samuel Baroš a predĺženie posunul do samostatných nájazdov. O výhre Košíc rozhodol až vo štvrtej sérii Bicek, keď za domácich neuspeli postupne Klhůfek, Bagin, Puliš a Klíma.

V piatok cestujú naši hokejisti do Skalice a  v nedeľu o 17:00 ich uvidíme doma v zápase s Piešťanmi.