ZVonline.sk (F. Roháček, foto: Stanislav Duraj), video: huste.tv | 15.3.2016

FOTO+VIDEO: Aj v druhom štvrťfinálovom zápase rozhodovalo až predĺženie

Vyrovnaný priebeh a nervozita z prvého zápasu štvrťfinále hokejového play off medzi Zvolenom a Popradom sa preniesla aj do druhého zápasu. HKM má ale napokon prvé dve výhry na svojom konte a séria sa vo štvrtok presúva do Popradu.

HKM Zvolen – HK Poprad 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Gól: 61. Brabenec (Bagin). Zápas vo Zvolene sledovalo 1 748 divákov. Stav série 2:0.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, Habšuda – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, Brendl – J. Jurík, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo.

IMG_0166Zostava HK Poprad: Kostúr – Jaborník, Fabian, Suchý, Dinda, Malina, Kasík, Pařízek, Šterbák – Kroták, Heizer, Paločko – Rapáč, Paukovček, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak.

Aj v pondelňajšom zápase videli diváci na zvolenskom zimnom štadióne vyrovnaný hokej a tentokrát aj skvelé zákroky oboch brankárov. Na ľadovej ploche zvolenského zimného štadióna sa nehral zrovna oku lahodiaci hokej. O každé miesto na ľade, o každé vhodenie sa vytrvalo bojovalo, chyby priniesli viacero presiloviek, no využiť ich nedokázal ani jeden tím. Prvý a zároveň posledný gól stretnutia diváci videli až v predĺžení. To ale skončilo už po štrnástich sekundách. Bagin z väčšej vzdialenosti vypálil na Kostúra, ktorý len vyrazil puk pred pripraveného Brabenca. Zvolenskí hokejisti si tak v prvých dvoch dueloch štvrťfinále pripísali víťazstvá s poriadnou dávkou šťastia.

Séria bude pokračovať zápasmi v Poprade vo štvrtok a piatok. V prípade, že zvolenskí hokejisti zvíťazia v oboch zápasoch pod Tatrami, postúpia rovno do semifinále. Ak sa tak nestane, séria sa vráti v nedeľu 20. marca o 17-tej hodine opäť pod Pustý hrad.

Fotogaléria