Víkend sa síce niesol v znamení osláv 77. výročia SNP, na programe však boli už tradične aj futbalové zápolenia naprieč všetkými súťažami. My sme sa prostredníctvom objektívu fotoaparátu boli pozrieť v Badíne, kde nastúpili futbalisti MFK Zvolen. Tí neprežívajú zrovna najvydarenejší úvod do sezóny, čo sa opäť prejavilo aj do rezultátu stretnutia. Viac v našej fotoreportáži.

Kováčová s prvou prehrou v domácom prostredí

Začneme treťou ligou, v ktorej futbalisti Kováčovej absolvovali tretí zápas v priebehu ôsmich dní. Po vydarenom pohárovom zápase a postupe do ďalšieho kola prišlo na rad ligové stretnutie. V domácom prostredí privítali tím z Oravského Veselého a jednoznačne chceli odčiniť minulotýždňovú porážku proti Martinu. Súper však mal svoju kvalitu a o všetkom rozhodol prakticky už v prvom polčase, za úvodných 25 minút stihli nastrieľať tri góly, na čo stihol ešte odpovedať gólom domáci Martin Turák. V úvode druhého polčasu sa Kováčová dostala na dostrel jedného gólu, na 2:3 znižoval Marek Macko. V 50. minúte však poistil vedenie hostí Lukáš Janič a stav 2:4 ostal na výsledkovej tabuli až do záverečného hvizdu. ŠK Prameň Kováčová tak zaknihovala druhú porážku v sezóne, prvú v domácom prostredí.

Zvolen po ďalšej prehre okupuje dno tabuľky

Veľké trápenie prežívajú v úvode sezóny futbalisti MFK Zvolen. Po nešťastnej minulotýždňovej porážke proti Pliešovciam vycestovali tentokrát do neďalekého Badína, ktorý bol favoritom stretnutia. Tieto predpoklady sa začali napĺňať od úvodných minút. Hlavným hrdinom sa stal domáci Róbert Studený, ktorý gólmi z 19. a 25. minúty dostal Badín do dvojgólového vedenia. Do polčasu sa napokon išlo za stavu 3:0 pre Badín, v 45. minúte sa totiž presadil aj Ján Vician.

V druhom dejstve Badín v podstate kontroloval priebeh zápasu, naďalej dominoval a aj keď Zvolenčania úplne nezložili zbrane, tak len márne hľadali recept na domáce mužstvo. Od 58. minúty dohrával Zvolen už len s 10 hráčmi, po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy Jakub Tóth. Navyše, v 80. minúte prišiel center Viciana, na ktorý si naskočil Výlupok a o zápase bolo definitívne rozhodnuté. MFK Zvolen sa tak prepadol na predposledné miesto tabuľky, v tesnom závese za nimi je už len Partizán Čierny Balog, ktorý má horšie skóre.

Dobrá Niva s prehrou v Slovenskej Ľupči, Hliník nad Hronom naďalej bez výhry

Jediné dva kluby z V. ligy skupiny C, ktoré ostávajú bez výhry sú po tomto víkende hráči Dobrej Nivy a Hliníka nad Hronom. Hráčom OŠK Dobrá Niva absolútne nevyšiel prvý polčas na ihrisku Slovenskej Ľupče, do polčasu bolo 3:0 a v 53. minúte viedli domáci už 4:0. Dobrá Niva sa márne pokúšala ešte niečo urobiť s výsledkom, dokázali síce odpovedať gólmi Kováča a Ratkovského, ich zásahy však prišli až v záverečnej desaťminútovke.

Hliník nad Hronom vycestoval do Jakuba v banskobystrickom okrese, domáci pred stretnutím mali na konte 0 bodov a Hliník chcel túto situáciu využiť. V 25. minúte sa dostali do vedenia zásluhou premenenej penalty Krčmárika, no ešte do polčasu hráči z Jakuba odpovedali dvomi gólmi a svoje vedenie v druhom polčase poistili dvomi gólmi Čiefa. Po výsledku 4:1 sa tak Jakub odpútal od dna tabuľky, naopak hráči Hliníka nad Hronom klesli na predposlednú priečku. Za nimi sú už len hráči spomínanej Dobrej Nivy, ktorí majú na konte jeden bod po remíze z 1. kola.

Bzovík otočil zápas v Očovej, Zvolenská Slatina deklasovala Sielnicu

O zaujímavé stretnutia nebola núdza ani v I. triede Oblastného futbalového zväzu Zvolen, kde futbalisti Bzovíka dokázali otočiť vývoj zápasu na pôde Očovej. Domáci viedli síce už 2:0 po góloch Dávida a Širokého, hostia ešte do polčasu vyrovnali dvomi presnými zásahmi Cibuľu. V druhom polčase sa strelecky presadili už len hostia, po góloch Šebiana a Slúku si odniesli z Očovej cenné tri body, vďaka ktorým sa odpútali od dna tabuľky.

Schuti si zastrieľali hráči Zvolenskej Slatiny, ktorí privítali Sielnicu. O všetkom rozhodol až druhý polčas, do 58. minúty bolo síce 1:1, ale domáci zásluhou hetriku Mlynára viedli už 4:1, čo následne poistili gólmi Melicherčík a Libiak. Domáci futbalisti sa vďaka presvedčivej výhre 6:1 dostali na čelo pelotónu.