TS nemocnica Zvolen (M. Cseregová) | 27.9.2016

FOTO: Vo zvolenskej nemocnici mali deň otvorených dverí

Prvý Deň otvorených dverí (DOD) pre verejnosť pripravila Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pri príležitosti 80 výročia založenia nemocnice.

V utorok 27. septembra 2016 navštívili zvolenskú nemocnicu predovšetkým žiaci základných škôl, ale aj okoloidúci ľudia zo širokej verejnosti. Podujatie sa konalo v areáli nemocnice, pri budove polikliniky v doobedňajších hodinách.

4O zaujímavý kultúrny program počas podujatia sa postaralo konzervatórium PinkHarmony vo Zvolene, v rámci programu odzneli pesničky rôznych žánrov, od ľudoviek až po súčasné, moderné. Návštevníci si mohli prezrieť porovnanie historických fotografií s aktuálnymi. V rámci DOD si deti a verejnosť mohli dať bezplatne zmerať krvný tlak, hladinu cukru v krvi, naučiť sa správny postup umývania rúk, vidieť ukážku resuscitácie a naučiť sa správne cvičiť napríklad cviky na posilnenie chrbtice. Deti veľmi zaujala prehliadka sanitky, ďalej sa boli pozrieť na sono vyšetrenie a v laboratóriách, kde sa bežný návštevník nedostane.

Do súťaže o najlepšiu kresbu na tému „Čistota pol života“ sa prihlásilo 22 žiakov zo základných škôl vo Zvolene. Výherkyňami sa stali Saška H., Vaneska V. a Aďka P., ktoré boli ocenené balíčkom od Novej Lekárne. Sladkým ukončením a zároveň prekvapením bola dvojposchodová narodeninová torta nemocnice, ktorú deťom krájal a rozdával riaditeľ nemocnice Jozef Botka.

„Sme radi, že sa prvý DOD v našej nemocnici vydaril a prišlo toľko návštevníkov, ktorí mali úsmev na tvári a príjemne sa zabávali. Rád by som v mene vedenia nemocnice poďakoval všetkým zamestnancom, ktorí sa podieľali na príprave dnešného dňa,“ uviedol Jozef Botka s tým, že už teraz sa teší na ďalší ročník.

Nemocnica Zvolen poskytuje lôžkovú starostlivosť pre viac ako 100 tisíc obyvateľov z okresov Zvolen, Krupina, Detva. Nemocnica ročne ošetrí takmer 17 000 lôžkových pacientov, ambulantne ošetrí viac ako 120 000 pacientov, vykoná viac ako 3 500 operácií a takmer 1 000 pôrodov.

Fotogaléria