V sobotu 20.1.2018 bol športovou naturálnou asociáciou ICN Slovakia, pôsobiacej na poli naturálnej kulturistiky a fitness zorganizovaný vo Zvolene workshop zameraný na výživu.

Workshop sa konal, netradične ,v priestoroch reštaurácie. Zvolenské Bistro chef patrí k jednej z top reštaurácií na Slovensku reprezentovanej šéfkuchárom Erikom Volkom, ktorý sám sa v juniorskom veku venoval aktívne hokeju. Lektorkou výživy bola Ľubica Mrázová, ktorá svoj študijný odbor ukončila s doktorátom v Taliansku.

Workshopu sa zúčastnilo 22 poslucháčov nielen zo Zvolena. V príjemnej atmosfére bistra sa tak prednášalo a diskutovalo o zaujímavých témach v oblasti výživy a prípravy stravy.

Témy a ich okruhy sa zaoberali ročnými obdobiami, v zmysle využitia sezónnych surovín počas roka. Dôraz bol kladený na výber surovín a ich kvalitu ako aj zachovanie ich výživových hodnôt počas ich prípravy. V rámci prednášania jednotlivých tém bolo prichystané aj občerstvenie. Kde na jeho prípravu bol kladený dôraz práve na čerstvosť, kvalitu prípravy, čím sa vyznačuje filozofia Bistra chef.

Bol to prvýkrát organizovaný workshop, pri ktorom sa dopĺňali pri témach špičkový šéfkuchár a odborník v oblasti nutrigenomiky a výživy. Aj keď neboli predtým vôbec zohratí, pôsobili tímovo ako tandem, ktorý sa dopĺňal navzájom. Účastníci tak mali zrazu pohľad z dvoch strán, nielen teórie, ale aj praxe. Zaujímavé témy na záver rozvírili diskusiu a každý z účastníkov odchádzal  s novým pohľadom na výživu ako aj prípravu jedla.

ICN Slovakia je súčasťou najväčšej európskej a svetovej naturálnej aliancie ICN World, založenej v Austrálii. Organizuje sútaže naturálnej kulturistiky a fitness v rámci Slovenska. Úspešný štart v roku 2017 tejto na Slovensku novej značky nenecháva nič na náhodu. Okrem súťaží chce aktívne pôsobiť v priamo v teréne a priniesť športovcom, ale aj širokej verejnosti možnost kvalitného vzdelávania. Za týmto účelom podpísala spoluprácu s odborníkmi, ktorí sú kompetentní sa k daným témam vyjadrit. Niektoré akcie sú priamo organizované s firmou Informs, ktorú založil Pavol Ferenc, juniorský majster sveta v športovej kulturistike, v súčasnosti pôsobiaci ako lektor vzdelávania trénerov a výživy.