K tragickej dopravnej nehode došlo v pondelok (22.6.) o 16.00 hodine na ceste I/50 v katastri mesta Zvolen. Nehoda na dlhší čas skomplikovala prejazd južným obchvatom Zvolena.

DSC_00061V smere od Žiaru nad Hronom do Zvolena prechádzala na osobnom motorovom vozidle Škoda Fabia 51-ročná vodička (z okresu Senec), ktorá podľa predbežných zistení prešla z doposiaľ nezistenej príčiny do protismeru, kde sa ľavou prednou časťou vozidla zrazila s nákladným motorovým vozidlom DAF, ktoré viedol 32-ročný Krupinčan. Pri zrážke došlo  k závažným zraneniam vodičky, na následky ktorých na mieste dopravnej nehody zomrela. Požitie alkoholických nápojov u vodiča nákladného motorového vozidla zistené nebolo a u nebohej bude zistené pri súdnej pitve.

Škoda, ktorá pri nehode vznikla bola vyčíslená na viac ako 15-tisíc eur.  V súvislosti s tragickou nehodou už bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Do vyšetrovania boli prizvaní aj znalci z odboru súdneho lekárstva, ako aj z odboru cestnej dopravy.