Podvečer Druhého sviatku vianočného bol vynikajúcim zavŕšením sviatočných dní pre zvolenských hokejistov. Tí to doma s koláčmi zrejme nepreháňali, pretože na zápas boli vynikajúco pripravení a podali skvelý koncentrovaný výkon, ktorý im priniesol zaslúžené ovocie.

HKM Zvolen – HK 36 Skalica 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Brabenec (Puliš, Bagin), 10. Klhůfek (Obdržálek), 15. Brabenec (Juraško, Puliš), 27. Puliš (Brabenec, Demiters), 41. Zuzin (Klhůfek), 50. Puliš (Semorad) – 9. Brendl (Novák), 38. Brendl (Pašek, Barák). Zápas vo Zvolene sledovalo 1 514 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, Krejči, Andersons, Demiters, Pokovič, F. Fekiač – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, Klhůfek, Zuzin – Mišenev, Mráz, J. Jurík – V. Fekiač, Ďaloga, Klíma, Škvaridlo.

HKM-Skalica-hokej-21Zostava HK 36 Skalica: Ševela – Barák, Reichel, Novák, Opálek, Jankovič, Zukal – Mickevics, Brendl, Pašek – Komínek, Školiak, Korytko – Lantoš, Klíma, Markulinec – Trenčan.

Zverenci Josefa Tureka sa od začiatku snažili zatlačiť súpera, ktorý ich snahy síce najskôr dokázal eliminovať. Pred koncom štvrtej minúty ale cez všetkých súperových hráčov skvele prekľučkoval Brabenec, ktorý navyše svoju snahu dotiahol aj do gólového konca. To Skalicu primälo k väčšej útočnej snahe, ktorú rovnako dokázali korunovať gólom v deviatej minúte, no keď už i minútu na to reagoval gólovo na druhej strane aj Klhůfek, Zvolen mal všetko ďalej vo svojich rukách. Keď ďalšiu z početných akcií domácich dokázal korunovať v pätnástej minúte opäť Brabenec, dominancia domáceho celku bola viac než jasná.

Zvolenskí hokejisti v tlaku pokračovali aj v druhej tretine a v 27. minúte ho gólom podčiarkol Puliš. Aj keď v 38. minúte Brendl ešte využil jeden z protiútokov skalického tímu, v záverečnej časti hry ešte dokázali domáci pokračovať v gólovej paráde. Presadili sa Peter Zuzin i Radovan Puliš a zakončili tak na záverečných 6:2. Hokejisti HKM sa najbližšie, už v pondelok 28. decembra, predstavia v Piešťanoch.