V 13.kole Tipsport ligy sa zvolenskí hokejisti postavili pred domácim publikom proti Liptovskému Mikulášu. Favorit zápasu aj napriek zlému úvodu, jednoznačne dominoval dve tretiny. Pod Pustým hradom sa tak zrodila 8. výhra domácich v rade.

Opatrný úvod na oboch stranách takmer prelomil v 7. minúte po chybnej rozohrávke Koríma,  bekhend Halamu, ktorý však trafil len brankára Kislitsyna. Nasledovalo prvé vylúčenie na strane Liptákov, keď Korím dostal trest 2 minúty +10 minút osobný trest za napadnutie hlavy a krku. Domáci nevyužili presilovku a po hákovaní Vandasa si ďalšie dve minúty v oslabení zahrali oni. Tú Liptáci využili a 2. minúty pred koncom tretiny strelil úvodný gól Huna.

Hostia pokračovali v tlaku aj v druhej tretine, no nedali si pozor na Vandana, ktorý vošiel do pásma a nachytal Kislitsyna strelou medzi betóny. V 36. minúte po hákovaní Baču si Liptáci zahrali v oslabení. Domáci využili presilovku a Handlovského delovku, pretlačil spoza brány Vandas, Zvolen sa dostal do vedenia 2:1. V závere tretiny sa Lušňákovi podarilo vybojovať puk za bránou hostí, a po presnej prihrávke pred bránu strelil Kytnár svoj jedenásty gól v sezóne.

V tretej tretine nastúpil do bránky hostí Hollý, no jeho spoluhráči mali problém dostať sa z obrannej polovice. Ani po vylúčení Lušňáka sa Liptákom nedarilo usadiť v útočnej polovici a svoju presilovku nevyužili. Veľkú šancu hostí vytvoril Korím, ktorý tesne minul ľavú Tomekovu tyčku. Po menšej výmene názorov si na trestnú lavicu sadli za hostí Lištiak a za domácich dostal 2 minúty + 10 minút za hrubosť Ulrych. V hre 4 na 4 sa nepresadil ani jeden s tímov a záver zápasu si rytieri ustrážili svoj dvojgólový náskok.

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly: 18. Huna – 26.Vandanem, 38. Vandas(Handlovský), 39. Kytnár(Lušňák). Zápas vo Zvolene sledovalo 1 485 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Tomek – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Roman – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Lušňák, M.Halama, Šišovský – Chovan (C), Kytnár (A), Zuzin – Andrisík, Petráš, P.Halama.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn – Nádašdi (C), Bača, Korím, Mezovský, Kurali, Fereta, Nemec, Gregor – Lištiak, Ri. Huna, Ro. Huna – Uram (A), Oško, Sukeľ – Heikila, Tamáši, Vybíral – Nechaj, Uhrík (A), Žiak.