ZVonline.sk (Foto: Ivan Golembiovský) | 20.11.2011

FOTO: Hokejisti doma nečakane podľahli Mountfieldu

V 22. kole Tipsport extraligy hostili zvolenskí hokejsti na domácom ľade trápiaci sa Mountfield. Martinčania však prekvapivo ukázali viac hokejového umenia, ako Zvolenčania.

HKm Zvolen – MHC Mountfield Martin 2:3 (1:1,1:1,0:1)

Góly: 7. Baláž (Leskovjanský, J. Mucha) 39. Shakhraichuk (Otčenáš, Škvaridlo) – 13. Martin Výborný (Kriška, Kozák), 26. Važan (Markovič), 59. Ižvolt (Macejka).

HKm Zvolen: Škrečko – Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Korhonen, Hraško, Ťavoda, Zošiak – Leskovjanský, Jurík, Baláž – Slovák, Brabenec, Čurilla – Otčenáš, Shakhraichuk, Škvaridlo – Zuzin, Jurík, Síkela.

MHC Mountfield: Šimko – Zukal, Rúfus, Kozák, Martin Výborný, Matejka, Hriňa, Brcko, Drgoň – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Ižvolt, Sobota – Themár, Vartovník, Škumát.

Pred 1 893 divákmi začali domáci dobre, keď sa už v siedmej minúte presadil Baláž. Aj keď boli v úvode stretnutia aktívnejší zverenci trénera Škraka, už v 12. minúte bolo vyrovnané, keď sa za hostí presadil Výborný. Výborný hokej, aktívny z oboch strán, sa už ale do druhej tretiny nepreniesol. Stále viac vzruchu totiž vyrábali hostia, napríklad keď sa Škoda po chybe Zvolenčanov sám rútil na Škrečka, no ten ukázal kus svojho umenia. To mu už bolo na nič v 26. minúte keď sa ráznou strelou presadil Martinčan Važan. Domáci odpovedali až v samom závere tretiny vďaka gólu Šachrajčuka. V tretej tretine sa prevaha hostí ukázala ako rozhodujúca. Chybu domácej obrany potrestal v 59. minúte Ižvolt a keď pár sekúnd pred koncom Slovák namieril len do martinskej žrde, nečakaná prehra bola na svete.

Fotogaléria