Halloween sa v posledných rokoch stále viac udomácňuje aj na Slovensku a neplatí to už len pre veľké mestá. V sobotu kultúrny dom v Lukavici zaplavil dav strašidiel, ktoré sa prišli zabaviť na miestnu Haloween oldies party.

Prvý ročník tejto netradičnej zábavy mal dve časti – detský karneval a diskotéku pre dospelých. Deti aj dospelí boli oblečení do originálnych kostýmov od výmyslu sveta, prekypujúcich rôznymi farbami a námetmi. Zrak, ale aj chuťové bunky návštevníkov príjemne pošteklil aj bufetový stôl s chutným tekvicovým koláčom, strašidelne zdobenými muffinmi a cukrovinkami, slaným pečivom, ale aj ovocnými elixírmi.

Detská časť bola obohatená o súťaže. Deti sa do všetkých aktívne zapájali a vyhrávali atraktívne ceny. Za najzaujímavejšiu hru deti považovali nočné hľadanie pokladu, kedy sa rozdelili na chlapčenský a dievčenský tím a len za pomoci svetielkujúcich lampášov sa snažili v okolí kultúrneho domu nájsť farebné papieriky, na ktorých boli napísané indície určujúce ďalšiu cestu a záchytné body, ktoré ich doviedli k pokladu – vrecku plnému sladkostí, ovocia a maškŕt.

Dospelí tak isto predviedli zmysel pre hru a výborne sa zabavili aj pri tradičnom stoličkovom tanci. Taktiež ste tu medzi strašidlami mohli zazrieť kostlivcov, čertov, strigy, postavy zo známych hororov a iné desivé indivíduá. O hudbu sa postaral DJ Maco, ktorý ľudí zabával hitmi minulých rokov a storočí. Náladu posilňovalo občerstvenie rôzneho druhu, ktoré si návštevníci mohli zakúpiť v bufete.

K atmosfére celej udalosti výdatne prispela aj strašidelná výzdoba, ktorú vyrobili mladí, šikovní a tvoriví obyvatelia obce.Vítaný bol ktokoľvek, kto mal chuť príjemne sa zabaviť za prítomnosti veselých rytmov oldies hitov.Organizátori odviedli vynikajúcu prácu a celá akcia sa niesla v strašidelnej, ale napriek tomu veľmi príjemnej a priateľskej atmosfére.