Počas posledného májového víkendu sa štvrtoligistom zo Zvolena a Kováčovej darilo. Konečne vyhrala aj piatoligová Detva, zatiaľ čo šiestoligisti zo Sliača a Dobrej Nivy vonku nebodovali. V sumári nižších súťaží nájdete aj fotogalériu zo zápasu Zvolen – Čadca.

Futbalisti MFK Zvolen naďalej valcujú súperov v Majstrovstve regiónu – IV. lige. V sobotu 27. mája na domácom štadióne síce zvíťazili „len“ najtesnejším rozdielom, ale za to proti neľahkému súperovi, keďže Čadca dovtedy okupovala 4. miesto.

O výhre domácich rozhodol v 54. minúte štvrtý najlepší strelec súťaže Matej Starší, ktorý skóroval po tom, čo ho po prienikovej prihrávke Pavla Telúcha nezištne našiel pred bránou Michal Konder. Zverenci trénera Dušana Tótha budú chcieť pridať dvanástu výhru v rade v sobotu 3. júna od 17.30 h na ihrisku Kysuckého Nového Mesta.

Štvrtoligová Kováčová taktiež zvíťazila najtesnejším rozdielom. V nedeľu 28. mája doma proti Staškovu ukončila sériu štyroch prehier. Jediný gól stretnutia vsietil už v 9. minúte Adrián Necpál, ktorý najprv vystrelil z prvej z hranice šestnástky a následne išiel za dorážkou, čo sa mu vyplatilo. Prameň odohrá najbližší zápas v nedeľu 4. júna od 10.30 h na ihrisku Bešeňovej.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 23. kolo

MFK Zvolen – Futbalový klub Čadca 1:0

Gól: 54. Starší. ŽK: 24. Nosko, 35. J. Tóth (obaja Zvolen). Rozhodovali: Šašváry – Matula, Širanec. Diváci: 137.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Solivajs, Nosko, S. Molnár – J. Tóth (84. Sudimak), Snitka, V. Tóth, Konder (58. Blahutiak), Bobok (90. Kolawole) – P. Telúch, Starší (90. Sylvester). Tréner: D. Tóth.

ŠK Prameň Kováčová – FK Slávia Staškov 1:0

Gól: 9. Necpál. ŽK: 32. Laurinc – 26. Valčuha, 33. Furdan, 73. Čačurák, 79. Zajac. Rozhodovali: Mózer – Remeň, Valíček. Diváci: 120.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Husár – Šuster, J. Slovák (C), Janeček, Majerčík (45. Macko) – Necpál, Bobor, Paulovčík, Fejerčák (90. Ponický) – Laurinc, Vronský. Tréner: R. Biba.

Detva po prvýkrát na jar vyhrala

Mužstvo piatoligovej Detvy sa v nedeľu konečne, prvýkrát v tomto roku, radovalo z troch bodov. V 17. minúte sa ale ujali vedenia hostia z Hajnáčky. Potom však už dominovali domáci. Už v 19. minúte vyrovnal Peter Kluka, ktorý skóroval spoza šestnástky. V 34. minúte zavŕšil obrat Rastislav Ďurica, keď dorazil loptu do brány po tom, čo brankárovi hostí vypadla po strele z diaľky.

Detva mala v 56. minúte k dispozícii pokutový kop, ale Ľuboš Baran prekopol bránu. Po druhej žltej karte Triznu hrali domáci od 59. minúty v početnej prevahe a Baran si napravil chuť v 70. minúte, keď si z pravej strany šestnástky naviedol loptu bližšie k osi ihriska a po trávniku vystrelil presne. Na konečných 4:1 upravil v 81. minúte striedajúci Tomáš Ostrihoň, ktorý len pár desiatok sekúnd po svojom príchode na ihrisko ušiel obrane Hajnáčky a rutinérsky zakončil.

V. liga skupina JUH – 23. kolo

MFK Detva – FC 98 Hajnáčka 4:1

Góly: 19. P. Kluka, 34. Ďurica, 70. Ľ. Baran, 81. Ostrihoň – 17. Dudek. ŽK: 66. Sekereš, 75. Vilhan – 11. Mičuda, 19. Trizna, 35. Molnár, 56. C. Tóth, 85. Balog. ČK: Trizna (po druhej ŽK). Rozhodovali: Kelemen – Polomský, Markovič. Diváci: 100.

Zostava MFK Detva: Lakota – Strelec, J. Kluka, Sekereš (C), Vilhan, Ďurica, Rapčan (80. Ostrihoň), Piliar (66. Chabada), Mičo (66. Melicherčík), P. Kluka (85. M. Pančík), Ľ. Baran (80. R. Baran). Tréner: Z. Kamas.

Sliač dal vonku štyri góly, ale prehral

Šiestoligový Sliač sa v nedeľu predstavil v Hliníku nad Hronom. Domáci otvorili skóre stretnutia už v 3. minúte, na čo hostia odpovedali takmer po polhodine hry zásluhou Miroslava Hanusku. Hliníku vyšiel na výbornú aj záver prvého polčasu, keď od 37. minúty dal hneď tri góly. Hráči Sliača nezachytili ani úvod druhého dejstva, keď inkasovali hneď v 46. minúte a potom aj v závere prvej 10-minútovky druhého polčasu. Potom si užil dve minúty slávy striedajúci Milan Kujan. V 64. minúte najprv prišiel na ihrisko a hneď aj rozvlnil sieť. V 79. minúte zas skóroval hneď dvakrát. Ani jeho hetrik a celkovo až 4 góly ale poslednému Sliaču na bodový zisk nestačili.

Dobrá Niva v 23. kole VI. ligy skupiny C zaknihovala piatu prehru v rade, keď v nedeľu na pôde Seliec utŕžila kanára.

VI. liga skupina C – 23. kolo

OFK Hliník nad Hronom – FK Slovan Kúpele Sliač 6:4

Góly: 3. Gordulič, 37. a 45. Kliman, 43. Skladan, 46. Krčmárik, 55. Milošević – 29. Hanuška, 64., 79. a 79. Kujan. ŽK: 74. Paller, 84. Skladan – 45. Miartuš. Rozhodovali: Mi. Holas – Ma. Holas, Fajčík. Diváci: 100.

Zostava FK Slovan Kúpele Sliač: Harík – Halaj, Elek (C), Puškár, Miartuš (46. Šmál), Eperješi, M. Zemko st., Uhaľ, M. Zemko ml. (64. Kujan), Hanuska, Nemec (46. Horňák). Tréner: P. Píš.

FK Selce – OŠK Dobrá Niva 6:0

Góly: 1. O. Poljovka, 12. M. Blaško, 15. a 83. Koctúr, 32. Klačan, 89. Lasheen. ŽK: 87. Maruniak – 75. Babiak, 85. Kyslý. Rozhodovali: Kúchen – Belán, Šlosiariková. Diváci: 150.

Zostava OŠK Dobrá Niva: Vilhan – Kyslý (C), P. Cibuľa, Trnavský, M. Kucbel, Filander, J. Kucbel, Babiak (77. F. Molnár), Farkaš (63. Slatinec), T. Cibuľa, Korpáš. Tréner: J. Števák.

Budča natiahla víťaznú šnúru

Aj I. trieda ObFZ Zvolen priniesla počas posledného májového víkendu niekoľko zaujímavých výsledkov. Budča si pripísala štvrtú výhru v rade, keď aj vďaka štyrom presným zásahom Andreja Hrica porazila v 9-gólovej prestrelke Zvolenskú Slatinu. Predposledná Očová doma podľahla rozdielom triedy lídrovi tabuľky. Ostrá Lúka pustila pred seba Bzovík, s ktorým vonku prehrala celkom jednoznačne. Pliešovce doma porazili Sebechleby a preskočili ich v tabuľke najmä vďaka dvom gólom Tomáša Strhárskeho zo záveru prvého a úvodu druhého polčasu. Posledný MFK Vígľaš – Pstruša doma prehral s Kriváňom zdrvujúco 0:10.

Béčko Sliača si rozdelilo body so Sielnicou

V 21. kole II. triedy ObFZ Zvolen sa odohral len jeden duel, ktorý priniesol 6-gólovú prestrelku a deľbu bodov. Na strane domácej rezervy Sliača skóroval dvakrát Bohuš Kováč, na strane hosťujúcej Sielnice sa to podarilo Róbertovi Zošiakovi.

0 0 0 0 0:0 0

Viac o zápasoch mužstiev z Banskej Bystrice a okolia sa dočítate v sumári nižších súťaží na BBonline.sk.