Sezóna v súťažiach Stredoslovenského futbalového zväzu pokračovala počas prvého júnového víkendu 24. kolom. Zatiaľ čo Kováčová vonku prehrala, futbalisti MFK Zvolen natiahli víťaznú šnúru. Darilo sa aj Dobrej Nive a v Sliači sa odohral divoký polčas.

Mužstvo Zvolena vycestovalo v sobotu 3. júna do Kysuckého Nového Mesta, kde o 17.30 h nastúpilo na stretnutie 24. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy. O výsledku rozhodla situácia zo 78. minúty. Stopér hostí Samuel Molnár odcentroval pred bránu, kde vznikla skrumáž, v ktorej sa najlepšie zorientoval dorážajúci Viktor Tóth. Už krátko predtým mohol otvoriť skóre z penalty Gabriel Snitka, ale kapitána hostí vychytal gólman Kysuckého Nového Mesta Jaroslav Šteiniger. Zverenci trénera Dušana Tótha tak zvíťazili už po dvanásty raz v rade a v tabuľke strácajú na prvý Makov naďalej jediný bod. Najbližšie budú hrať Zvolenčania v nedeľu 11. júna od 17.30 h práve proti Makovu.

Štvrtoligová Kováčová sa predstavila v nedeľu od 10.30 h na ihrisku Bešeňovej. Domáci otvorili skóre stretnutia už v 7. minúte z penalty a o dvadsať minút neskôr zvýšili na 2:0. Hostia stihli do prestávky streliť aspoň kontaktný gól, keď sa presadil druhý najlepší strelec súťaže Michal Vronský. Po zmene strán však už ani jeden tím neskóroval, a tak odišlo mužstvo Kováčovej z Liptova bez bodu. Prameň bude hrať najbližšie v nedeľu 11. júna o 17.30 h, kedy privíta Krásno nad Kysucou.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 24. kolo

MŠK Kysucké Nové Mesto – MFK Zvolen 0:1

Gól: 78. V. Tóth. ŽK: 67. Ploštica, 79. Čelko, 81. Halúska – 65. J. Tóth, 81. Blahutiak, 84. M. Bobok. Rozhodovali: Burger – Bajcár, Kosturský. Diváci: 100.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Solivajs, Nosko, Molnár – M. Bobok (90. J. Sudimak), Snitka (C), J. Tóth, Konder, M. Sudimak (52. Blahutiak) – V. Tóth, P. Telúch ml. (70. Kolawole). Tréner: D. Tóth.

OŠK Bešeňová – ŠK Prameň Kováčová 2:1

Góly: 7. Almaský (pen.), 27. Teličák – 42. Vronský. ŽK: 84. Baďo, 87. Teličák – 87. V. Bobor, 87. Necpál. Rozhodovali: Belko – Mosor, Moják. Diváci: 200.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Husár – Šuster (81. Vnenčák), J. Slovák (C), Janeček, Necpál – V. Bobor, Paulovčík, Fejerčák, Laurinc – Vronský, Ponický. Tréner: R. Biba.

Detva vonku remizovala

Piatoligová Detva sa v nedeľu predstavila vo Veľkom Krtíši, kde sa ani jednému celku skórovať nepodarilo. Detvania tak po prvej výhre v jarnej časti v predchádzajúcom kole opäť bodovali. Posledný domáci zápas v sezóne odohrajú v nedeľu 11. júna o 17.30 h proti Ladomerskej Vieske.

V. liga skupina JUH – 24. kolo

MFK Baník Veľký Krtíš – MFK Detva 0:0

ŽK: 57. Havrila, 80. Karásek – 16. Mičo, 39. Strelec, 51. Melicherčík, 57. Ďurica. Rozhodovali: Páleš – Čutka, Petrík. Diváci: 172.

Zostava MFK Detva: Lakota – Strelec, J. Kluka (59. R. Baran), J. Chabada, Piliar (59. S. Chabada), Rapčan (C), Ďurica, Melicherčík (72. T. Ostrihoň), Mičo (59. Berkeš), P. Kluka, Ľ. Baran (72. M. Pančík). Tréner: Z. Kamas.

Divoký polčas v Sliači, vyhrala aj Dobrá Niva

Šiestoligový Sliač hostil v sobotu Hriňovú a zápas, alebo polčas, to bol poriadne zaujímavý. Prvá penalta sa kopala už v 11. minúte a domácich poslal do vedenia Róbert Elek. Už v 22. minúte išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy hosťujúci Juraj Lalík a v 25. minúte sa po ďalšom faule v šestnástke vykartoval aj brankár Hriňovej Peter Farkaš. Druhý pokutový kop Sliača premenil Dominik Eperješi. Krátko po zásahu na 2:0 mal Sliač k dispozícii už tretiu penaltu, z ktorej zvýšil na 3:0 Milan Kujan. Od 30. minúty mali domáci početnú prevahu už len o jedného muža, keďže druhú žltú kartu videl aj Marek Zemko mladší. V závere prvého polčasu kopali penaltu aj hostia, ale Jakub Zamboj vychytal Petra Očovana. Mužstvo Hriňovej po dvoch červených kartách a troch odpískaných penaltách v jeho neprospech do druhého polčasu nenastúpilo. Sliač je napriek výhre naďalej posledný a v predposlednom kole sa predstaví v nedeľu 11. júna na ihrisku druhého Osrblia.

Dobrá Niva privítala v nedeľu v rámci 24. kola VI. ligy skupiny C Krupinu. Domácich poslal už v 2. minúte do vedenia Martin Kucbel. Hostia dohrávali duel o desiatich, keďže v 84. minúte videl červenú kartu Erik Dado. V závere zápasu ešte spečatil stav na konečných 2:0 kapitán Dobrej Nivy Rastislav Kyslý. Dobrá Niva bude hrať najbližšie opäť doma, keď v nedeľu 11. júna o 17.30 h privíta Hrochoť.

VI. liga skupina C – 24. kolo

FK Slovan Kúpele Sliač – MFK Spartak Hriňová 3:0

Góly: 11. Elek (pen.), 26. Eperješi (pen.), 27. Kujan (pen.). ŽK: 16. M. Zemko ml. 36. Elek – 11. Farkaš, 18. Lalík, 21. Očovan. ČK: 30. M. Zemko ml. (po druhej ŽK) – 22. Lalík (po druhej ŽK), 25. Farkaš (po druhej ŽK). Rozhodovali: Vrábeľ – Ratkovský, Šlosiariková. Diváci: 110.

Zostava FK Slovan Kúpele Sliač: Zamboj – Puškár, Halaj, Elek, M. Zemko ml., Horňák (C), Uhaľ, M. Zemko st., Eperješi, Hanuska, Kujan. Tréner: P. Píš.

OŠK Dobrá Niva – MFK Strojár Krupina 2:0

Góly: 2. M. Kucbel, 90. R. Kyslý. ŽK: 56. Crichel, 85. Valica (obaja Krupina). ČK: 84. Dado (Krupina). Rozhodovali: Jodas – Fábry, Haring. Diváci: 300.

Zostava OŠK Dobrá Niva: Vilhan – R. Kyslý (C), P. Cibuľa (85. Filander), M. Kucbel (46. Trnavský), J. Kucbel, T. Cibuľa, M. Kyslý, Lacko, Kolény, Uhrín, Kováč. Tréner: J. Števák.

Očová vyhrala v Ostrej Lúke

V I. triede ObFZ Zvolen sa počas prvého júnového víkendu odohralo 22. kolo. V jeho prvom stretnutí sa Pliešovciam v sobotu podarilo vyhrať najtesnejším rozdielom na pôde béčka Krupiny, keď skóroval Marián Polaček.

Zvyšné duely sa odohrali v nedeľu. Budča síce vyhrávala od 5. minúty v Látkach zásluhou Jakuba Fašanga, ale napokon prehrala 2:1, takže jej víťazná šnúra sa zastavila na štyroch zápasoch.

Zvolenská Slatina doma prehrávala proti Stožku po dvoch góloch z úvodu druhého dejstva, ale napokon vybojovala bod. V 75. minúte znížil Jakub Maliník a v samom závere vyrovnal Jakub Martin Tereň.

Ostrá Lúka privítala Očovú a o najtesnejšej výhre hostí rozhodol v 75. minúte Mário Romaňák.

Posledný MFK Vígľaš – Pstruša neprekvapil v Sebechleboch.

20 0 0 20 8:86 0

V 22. kole II. triedy ObFZ ZV sa odohral jeden duel. Béčko Dobrej Nivy v nedeľu v Hontianskych Tesároch prehrávalo od úvodu druhého polčasu, ale v 77. minúte vyrovnal na konečných 1:1 Ján Baláž.

0 0 0 0 0:0 0

Sumár nižších súťaží z predchádzajúceho kola nájdete tu. Viac o zápasoch mužstiev z Banskej Bystrice a okolia sa dočítate v sumári nižších súťaží na BBonline.sk.