Mnohokrát v okolí počujete názory o tom, aký je teraz nábytok nekvalitný a už to nie je to čo bývalo. Stále je však medzi nami voňavé, prírodné drevo, ktoré je čoraz viac vyhľadávané do stavebného a nábytkárskeho priemyslu.

O tom prečo je drevený nábytok obľúbený, by vedeli rozprávať nie len naši rodičia, ale aj milovníci masívu. Je nie len nábytkom, ktorý vydrží roky a dedí sa z generácie na generáciu, ale aj kvalitným a prispôsobivým spoločníkom do každého interiéru. Je jednoducho nenahraditeľný.

Ak by ste hľadali dôvody, prečo máte mať práve drevený masívny nábytok, dozviete sa ich teraz. Prvým je ten že drevený nábytok je z prírodného dreva, ktoré vnesie do každého interiéru nenahraditeľnú živú atmosféru. Je to z dôvodu kvalitného voňavého dreva priamo z lesov. Masívny nábytok, ktorý nájdete na drevko, je vyrábaný z masívneho buka a borovice. Tie sú významné pre svoju tvrdosť, vôňu a pevnosť. Okrem toho tieto druhy neuvoľňujú žiadne škodlivé látky a sú vhodné pre alergikov.

Druhým dôvodom je nadčasovosť dreveného nábytku. Drevo bolo štýlové a išlo s dobou od začiatku. Spomeňte si len na nábytok u starých rodičov, ktorý si v tú chvíľu predstavujete vo vašej modernej obývačke. Takýto drevený nábytok môžete donekonečna ladiť do každého štýlu. Vynikne v rustikálnom, škandinávskom, provensálskom, klasickom aj minimalistickom interiéry.

Do tretieho dôvodu sa dá zaradiť ľahká udržateľnosť nábytku. Ak by sa vyskytol škrabanec alebo odlúpený kúsok na lamináte či drevotrieske, tak ľahko to neopravíte. Pri masívnom nábytku však vždy existuje riešenie. Tento nábytok môžete donekonečna brúsiť, lakovať, voskovať či vypĺňať tmelom. Možno preto nábytok z masívu vydržal starým ľudom až doteraz. Pravidelne ho renovovali a oživovali. Na drevený nábytok však nepoužívajte chemikálie ani prípravky s ich látkami. Na čistenie stačí bavlnená handrička a čistá voda.

Posledným dôvodom na kúpu masívneho nábytku je dlhá životnosť a ušetrené peniaze. Aj keď na prvý pohľad ceny na masívnom nábytku nevyzerajú najmenšie, z dlhodobého hľadiska peniaze ušetríte. Pri materiáloch, ktoré napodobňujú drevo sa môže rýchlo stať že sa poškodia, nedajú sa opraviť a vy sa tak môžete opäť ťapnúť po peňaženke. Masívny nábytok pri pravidelnom udržiavaní a povrchovej úprave vydrží roky. Neskôr ho môžete posunúť vašim deťom.