Občianske združenie Klub priateľov DJGT v spolupráci s Divadlom Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene a so Strediskom kultúrno-osvetových činností posádky Zvolen organizuje druhý ročník podujatia Divadelná kvapka krvi, ktorá sa uskutoční opäť v netradičných priestoroch na darovanie krvi, a to vo foyeri zvolenského divadla.

Prvý ročník darovania krvi v divadle bol veľmi úspešný a túto možnosť využilo viac ako päťdesiat darcov z radov zamestnancov i širokej verejnosti. Organizátori preto dúfajú, že Divadelná kvapka krvi  bude opäť podujatím, vďaka ktorému priaznivci divadla, ako aj verejnosť môže podporiť ušľachtilý čin, ktorým pomôžu ostatným. Krv je pre život každého z nás životne dôležitá, a tak sa každý darca darovaním tejto vzácnej tekutiny stáva pre niekoho jedinečným záchrancom.

Darovanie krvi bude prebiehať počas pondelka 18. marca od 8.00 hod. Počas podujatia sa budú môcť darcovia krvi stretnúť a porozprávať s umeleckými aj neumeleckými zamestnancami DJGT. Darcovia krvi budú mať, tak ako aj minulý rok, možnosť získať dve vstupenky za cenu jednej v mesiaci apríl na jedno z predstavení DJGT.