Bez kávy si množstvo ľudí nevie predstaviť deň. Či už vám slúži ako ranný „nakopávač“, bez ktorého neviete zo seba dostať maximum, alebo ju pijete pre jej chuť, každopádne prispievate svojou trochou k tomu, že káva je celosvetovo najobľúbenejší nápoj.

Výber vhodného kávovaru záleží aj od toho, koľko času chcete stráviť jej prípravou

Nie je však káva ako káva. Našťastie už neplatí to, čo pred niekoľkými desaťročiami, že ste si u nás mohli dať iba jeden druh kávy a aj to bola len nejaká zvláštna hnedá tekutina. Teraz už množstvo kaviarní a iných podnikov ponúka naozaj skvelú kávu v rôznych podobách.

Pochopiteľne, nie vždy máte kvôli káve čas na vysedávanie v kaviarňach. Preto príde každému milovníkovi kávy vhod, keď bude mať doma dobrý kávovar. Rovnako ako pri káve však platí, že medzi jednotlivými kávovarmi sú značné rozdiely.

Ak kávu radšej pijete ako pripravujete, potom sú pre vás jasnou voľbou moderné automatické kávovary. Tie vám pripravia šálku skvelej kávy prakticky stlačením jedného tlačidla. V závislosti od konkrétneho modelu vedia pripraviť niekoľko kávových nápojov a tak si ten svoj obľúbený určite nájdu všetci členovia vašej rodiny.

Len dobrý kávovar dokáže pripraviť dobrú kávu

Výberom vhodného druhu kávovaru to však nekončí. Ak chcete, aby vám váš kávovar denne pripravoval výbornú kávu, musí byť toho schopný. Preto by ste pri jeho výbere mali zvoliť značku, ktorá v príprave kávy niečo znamená. Tie najvyššie nároky na prípravu kávy hravo spĺňajú špičkové kávovary Jura.

Čo sa automatických kávovarov týka, Jura sa radí medzi najvýznamnejších výrobcov na svete. To platí vďaka neustálym inováciám, ktoré posúvajú prípravu kávy stále na novú úroveň a samozrejme vysokej kvalite ich kávovarov, ktoré spĺňajú všetky požiadavky ich zákazníkov. Ako bonus ponúkajú jednoduché a intuitívne ovládanie a skvelý dizajn, ktorý ozdobí každú kuchyňu.