Plutvoví plavci KVŠ Careta Zvolen zvíťazili v 2. kole Ligy mládeže a úspešne tak kráčajú za tretím titulom v rade.

Členovia úspešnej štafety na 4x100m PP z ľava: Michal‹‡k, Korviniov‡ , Tóth Š., Mináčová

Uplynulú sobotu, 11.5.2013 bojovali v Žiline plutvový plavci zo siedmich slovenských klubov o medaily a body v 2. kole Ligy mládeže v PP, RP a BF (PP-plávanie s monoplutvou, RP-rýchlostné plávanie pod hladinou a BF-plávanie s klasickými plutvami). Klub vodných športov Careta pri TU vo Zvolene nenechal nikoho na pochybách, že aj tento rok mieri za celkovým, už tretím triumfom v rade, keď si jeho pretekári vyplávali 21 individuálnych medailí, 3 pódiové umiestnenia v štafetách a so ziskom 2874 bodov zvíťazili aj v tomto kole. (1. Careta Zvolen 2874 b., 2. Oceán Bratislava 2485 b., 3. Calypso Zvolen 2227 b.)

S tromi prvenstvami sa najúspešnejšou pretekárkou klubu stala Hana VASILOVÁ, ktorá v kategórii E0 (deti do 9 rokov) zvíťazila v disciplínach 200m BF, 100m PP, 50m PP a navyše v disc. 200m PP vytvorila najlepší výkon v danej kategórii. V tej istej kat. si striebra vyplávali Hana HUDÁKOVÁ v disc. 200m BF, 50m PP, Alan HAUSNER v disc. 100m PP a bronz Andrej KARNAS v disc. 50m PP.

V kat. E (10-11 r.) si po jednej medaile vybojovali Daniel MICHALČÁK na trati 50m PP striebornú, Šimon TÓTH na 100m PP a Klaudia KORVINIOVÁ na 200m BF bronzovú.

Barbora PÁLKOVÁ bola v kat. D (12-13 r.) najrýchlejšia v disc. 50m BF, druhá doplávala v disc. 100m RP a 400m PP. V „D-čku“ si zlatú medailu vybojovala aj Petra DÁVIDOVÁ na 100m RP, striebornú Samuel TÓTH na 50m BF a bronzovú Michal VASIL na 100m RP.

Úspešné preteky absolvovali aj „careťáčky“ v kat. C (14-15 r.), kde si Zuzana HRAŠKOVÁ vyplávala tri medaily a to dve zlaté v disc. 200m BF, 400m RP, bronzovú v disc. 100m PP, jednu zlatú Zuzana ERTEĽOVÁ v disc. 100m PP a jednu bronzovú Gabriela MICHALČÁKOVÁ v disc. 400m RP.

Víťazné preteky zakončili pretekári spod Pustého hradu ziskom troch pódiových umiestnení v štafete na 4x100m PP. Štafeta kat. D v zložení DÁVIDOVÁ, VASIL, ŠIMKOVÁ, PÁLKOVÁ zvíťazila, štafety v kat. E0 (SOPKOVÁ, HITKA, LÍČKOVÁ, KARNAS) a v kat. E (KORVINIOVÁ, TÓTH Š., MINÁČOVÁ, MICHALČÁK) skončili na druhom mieste.