Basketbalistky BK ZŠ Zvolen odohrali v nedeľu 4. decembra svoj štvrtý zápas v aktuálnej sezóne, keď na domácej palubovke v Rates Arene privítali Young Angels Košice, ktoré pôsobia aj v 1. lige žien.

Košický tím v extraligovej zostave už od úvodu zápasu dominoval, keď si v prvej štvrtine vypracoval 12-bodový náskok. V druhej časti zaostali Zvolenčanky len o 5 bodov, a po polčase tak platil stav 14:31.

Po zmene strán prišla na rad najdominantnejšia štvrtina košických Young Angels v zápase, keď v nej hostky nastrieľali až 27 bodov, zatiaľ čo domáce len 5. Záverečná 10-minútovka zas bola jediná, v ktorej sa basketbalistkám Zvolena podarilo zaznamenať dvojciferný počet bodov. Na vysokej prehre proti jasnému favoritovi to už však nič nezmenilo.

Na strane Zvolena to najviac padalo Zuzane Drinkovej Babaríkovej, ktorá si pripísala 13 bodov a 5 doskokov. Trom hráčkam Young Angels sa podarilo pokoriť dvojcifernú hranicu. S 18-timi bodmi bola najlepšou strelkyňou zápasu Vanda Mária Kristlová, ktorá pridala aj 9 doskokov. Basketbalistkám Zvolena patrí v tabuľke 1. ligy po dvoch výhrach a dvoch prehrách 3. priečka.

Monika Syčová, hráčka BK ZŠ Zvolen pre ZVonline.sk: „Po dlhej zápasovej prestávke nás čakal favorit celej súťaže. Robili sme veľa chýb, či v útoku alebo v obrane, no napriek tomu si myslím, že nám tento zápas pomohol sa zas viac zohrať a byť lepšie pripravené na predohrávku, ktorá nás čaká najbližšiu nedeľu. Basket hráme pre radosť a tvoríme tím, v ktorom sa nie všetky dlho poznáme, no napriek tomu tu panuje príjemná atmosféra plná podpory a dobrej energie.“