ZVonline.sk (F. Roháček) | 27.4.2015

Balkovičová sa vzdala mandátu poslankyne BBSK

Necelý rok a pol po zvolení do funkcie poslankyne BBSK a štyri mesiace po uchopení sa primátorského žezla vo Zvolene, sa Lenka Balkovičová vzdala kresla v župnom zastupiteľstve.

Portál ZVonline.sk o tom informoval nový referent pre styk s verejnosťou Mesta Zvolen Martin Svatuška. Ako uviedol, Balkovičová tak splnila svoj volebný sľub.

Balkovicova_primatorka„Chcela som byť dobrou poslankyňou pre celý kraj, chcela som v rámci svojich kompetencií preferovať záujmy zvolenského okresu. Preto som neodišla hneď po mojom zvolení za primátorku. Nechala som si čas, počas ktorého som sa snažila o návrat Borovej hory do majetku mesta Zvolen. Ale priebeh prípravy podkladov pre výmenu majetku Borovej hory za iný majetok mesta je veľmi zdĺhavý a zrejme bude trvať ešte niekoľko mesiacov. Práca pre mesto ma naplno pohltila, a ja už nemám toľko času, koľko si práca poslankyne župného zastupiteľstva vyžaduje. Považujem za neseriózne voči voličom zotrvávať v nej iba formálne, a preto odchádzam,“ uviedla Lenka Balkovičová s tým, že verí v zámenu majetkov na Borovej hore aj v prípade, že už nebude členkou zastupiteľstva kraja.

Balkovičová pritom nie je prvou poslankyňou v aktuálnom volebnom období, ktorá sa vzdala svojho mandátu v zastupiteľstve BBSK. Už v decembri minulého roka tak urobil primátor Tisovca Peter Mináč, ktorý za dôvod označil správanie župana Mariana Kotlebu. Zvolenskú primátorku by mal v zastupiteľstve nahradiť bývalý dlhoročný krajský poslanec a viacnásobný neúspešný kandidát na predsedu župy Jozef Mikuš, ktorý bol vo voľbách v roku 2013 prvý pod čiarou piatich zvolených zástupcov za volebný obvod 11.