Okrem populárneho hokeja, volejbalu, basketbalu sa vo Zvolene snažia presadiť aj protagonisti amerického futbalu. Kto by to bol povedal, že na umelej tráve v areáli zvolenského letného štadióna na sebe tvrdo pracujú americkí futbalisti, aby sa svojim fanúšikom predviedli v čo najlepšom svetle.

Zvolen Patriots, ako sa nazývajú mladí športovci, ktorí sa snažia preniesť americký kolektívny šport aj na Slovensko, založili klub v roku 2006, bola to skôr improvizácia. Cieľom bolo samozrejme vytvoriť ligovú súťaž na Slovensku a zapojiť do nej čo najviac klubov. Zvolenský tím nebol na „scéne“ sám, spolu s klubom Nitra Knights a Trnava Bulldogs hrávali priateľské zápasy a organizovali turnaje. Po štyroch rokoch prejavili záujem aj družstvá Topoľčany Kings a Smolenice Eagles. Vznikla zastrešujúca inštitúcia pod názvom Slovenská Asociácia Amerického futbalu (SAAF) a v súčasnosti  tvorí osem klubov: Bratislava, Nitra, Zvolen, Trnava, Topoľčany, Smolenice, Banská Bystrica, Žilina.

Vedenie a hráči Zvolen Patriots spolupracujú aj s českým klubom Ostrava Steelers, kde niektorí hráči budú hosťovať. Zároveň je na programe aj miniliga, ktorá začína už 10.apríla 2011 na ihrisku Patriots a na jeseň sa začína Slovenská liga, kedy by mali odohrať hráči tri zápasy a poprípade aj bojovať v Play-off.

Futbalisti podstupujú v týchto dňoch tvrdé tréningy a pripravujú sa na nadchádzajúcu sezónu pod taktovkou kondičného trénera Miroslava Ivana. Súčasťou prípravy je atletická časť, kedy využívajú priestory telocvične na 9. Základnej škole na Západe a v polovici marca by mali trénovať už aj na umelej tráve. Tento víkend v spolupráci so žilinskými Warriors a ostravskými Steelers absolvujú sústredenie v Žiline a tým zavŕšia aspoň sčasti kondičnú prípravu. Klub je mladý a preto nábor do tímu Zvolen Patriots prebieha neustále. Veková hranica 17 rokov a chuť hrať americký futbal. To je všetko, čo potrebuje na začiatok záujemca a fanúšik tohto tvrdého amerického športu.