Pracovný pohovor vás čaká už o pár dní a vy nerobíte nič iné, len premýšľate nad tým, ako bude prebiehať. Ak ste si už pripravili, čo chcete povedať a ako sa prezentovať, môžete sa presunúť k „príjemnejšej časti“ – výberu oblečenia a doplnkov. O oblečení vhodnom na pohovory existuje už veľa rád a tipov, preto sme sa rozhodli vypichnúť jeden konkrétny doplnok – vhodnú kabelku.

V tomto sa ženy výrazne líšia od mužov. Muži totiž zmestia všetko do svojich vreciek na nohaviciach alebo na bunde. Ženy však potrebujú a chcú mať pri sebe oveľa viac vecí, ktoré sú pre ne počas dňa dôležité. Preto potrebujú vhodnú kabelku či tašku. Poďme sa pozrieť na typy dámskych kabeliek, ktoré by sa vám pri pohovore mohli hodiť.

  1. Kabelka cez predlaktie

Elegantné dámske kabelky vedia zanechať dobrý prvý dojem. Je to taký bonus navyše, keď ladia s vaším oblečením. Nakoľko, ale môže zaťažiť predlaktie, odporúča sa skôr v prípade, že ju budete používať kratšiu dobu. Niektorí hovoria, že nosenie týchto kabeliek je nepohodlné, ale je to len o zvyku. Ak si na ňu zvyknete, je možné, že sa budete cítiť elegantnejšie, pretože presne takéto tie kabelky sú – elegantné.

  1. Kabelka cez rameno

Kabelku cez rameno si zoberte, ak už dopredu viete, že budete na nohách väčšinu dňa. Táto kabelka je veľmi praktická, pretože je veľká a zmestia sa do nej aj rôzne dokumenty a papiere. Je tiež pohodlná. Ak viete, že pri rozprávaní vám zvykne vyschnúť v ústach, do tejto kabelky zmestíte aj fľašu s vodou.

  1. Aktovka

V prípade, že so sebou budete na pohovor brať aj notebook, aktovka je dobrá voľba. Je veľká a nosí sa pohodlne. Posledné roky sú v obľube najmä kožené aktovky, za ktoré si síce priplatíte, ale vydržia vám prakticky celý život. Hovorí sa, že čím je koža staršia, tým vyzerá lepšie.

Čo však v prípade, že nie ste kabelkový typ? Siahnuť môžete aj po nejakom peknom ruksaku. Ruksaky už dávno nie sú len na turistiku alebo výlety. Kúpte si pekný ženský a elegantný ruksak, ktorý na pohovore určite nesklame.

Rovnako, ako je pre pracovný pohovor veľmi dôležitá príprava a sebaprezentácia, takú istú dôležitú úlohu hrá aj výber správneho oblečenia a primeraných doplnkov. Nezabudnite, že zanechať dobrý prvý dojem je veľmi dôležité, a preto tomu prináleží aj dôkladná príprava. Dbajte teda aj na tie najmenšie detaily.