PR článok | Foto: LightField Studios / Shutterstock.com | 9.6.2021

Ako vybrať správne krmivo pre psa? Poradíme vám!

Pre našich štvornohých miláčikov by ste spravili prvé aj posledné. Nie je to tak? Niekedy je však dobré zamyslieť sa nad tým, čo pes skutočne potrebuje alebo naopak, čo mu chýba. Najdôležitejšie je mať dobrý základ – správne krmivo. Vďaka kvalitnému krmivu pes rastie, dopĺňa si potrebné živiny. Strava vplýva aj na celkové zdravie psa a na kvalitu jeho srsti. Aké krmivo je preto najlepšie?

Niekedy môžete ostať zmätení pri výbere granúl pre psov. Na trhu existuje veľmi veľa výrobcov, ktorí ponúkajú rôzne granule. Podľa čoho sa pri výbere riadiť a ako sa nestratiť vo veľkej ponuke granúl?

Pri výbere najlepšieho krmiva pre psov by ste mali najmä zohľadniť tieto 3 faktory:

  1. Veľkosť psa

Je samozrejmé, že bude rozdiel v granulách pre malú čivavu a pre bernardína. Psov všeobecne rozdeľujeme na malé, stredné a veľké psy. Tieto údaje by mali byť na každom balení granúl. Prečo je dôležité dbať na veľkosť vášho psa? Pre spomínanú čivavu by mohol byť problém jesť väčšie granule. Pri malých psoch je cieľom, aby sa predišlo ochoreniam ako je napríklad obezita.

  1. Vek psa

Vek psa zohráva veľkú rolu pri výbere správnych granúl pre psa. Rozlišujeme šteňatá, dospelé psy a psy seniori. Granule pre šteniatka sú oveľa bohatšie na rôzne potrebné látky, ktoré šteňa potrebuje počas svojho rastu. Naopak pre staršie psy sú určené granule, ktoré sú lepšie stráviteľné. Dajte si pozor! Na obaloch granúl sú častokrát názvy uvedené v angličtine.

  1. Diéta psa

 Je mnoho ľudí, ktorí neriešia zdravotný stav svojich domácich miláčikov a povedia si, že je to zviera, ktoré sa z toho dostane. Avšak aj zvieratá môžu trpieť závažnými ochoreniami, ako sú napríklad alergie, cukrovka, ochorenia tráviaceho traktu. Ak má váš pes takéto a podobné zdravotné problémy, určite sa poraďte so svojím veterinárom.