PR článok | Foto: Zdroj obrázku: liloon / Shutterstock.com | 21.4.2021

Ako si zútulniť kuchyňu? Zamerajte sa na bytové doplnky

Vošli ste do svojej kuchyne a zdá sa vám akási obyčajná? Možno má už kuchyňa niekoľko rokov a stratila svoje pôvodné čaro. To čaro sa však dá prinavrátiť späť. Niekedy je v jednoduchosti krása a inokedy stačia jednoduché doplnky, ktoré ozvláštnia celú miestnosť a dajú jej nový nádych. Predstavíme vám niekoľko doplnkov, ktoré by ste mohli oceniť.

Niektorí z nás milujú pozerať námety na štýlový interiér v časopisoch či na Pintereste a hľadať tak inšpirácie pre zariadenie kuchyne. Iným môže byť užitočný tento článok, v ktorom rýchlo a jednoducho zhrnieme tie najvýraznejšie dekorácie do bytu, ktoré určite oceníte. Poďme na to!

  • Stolovanie a prestieranie

Keramika vie spraviť veľmi dobrý dojem nielen na hostí, ale aj na vás. Ak mávate pravidelné rodinné obedy, vyberte pekný obrus, kúpte rovnaké prestieranie a keramiku, čiže taniere, príbory a možno aj šálky. Potom dajte do stredu vázu s kyticou a uvidíte ako sa bude všetkým dobre jesť.

  • Dekorácie na stenu

Prázdnu stenu vyriešite tým, že na ňu zavesíte napríklad obraz alebo zrkadlo, ktoré vie opticky zväčšiť miestnosť. Ak máte veľa vecí, môžete dať na stenu zaujímavú asymetrickú poličku, na ktorú poukladáte veci, ktoré nemáte kam uložiť.

  • Rastliny

Zeleň sa hodí do každej miestnosti a práve v kuchyni vytvára svieži dojem. Ak sa obávate, či vám vaša rastlinka do týždňa neumrie, vždy si môžete kúpiť umelé kvety, ktoré sú v dnešnej dobe vyrábané tak, že skutočne vyzerajú ako živé.

  • Lampy a sviečky

Hornú časť kuchyne tvorí strop a lampa. Preto práve lampou môžete určiť, ako bude vyzerať vaša horná časť. Ak chcete vytvoriť príjemnú atmosféru, môžete na poličky poukladať sviečky, svietniky či lampáše. Aj keby ste ich neplánovali zapáliť, budú dobre vyzerať len tak, na okrasu.

  • Pokladničky

Chodíte pravidelne na dovolenky alebo si spoločne šetríte na nový televízor? Kúpte si peknú veľkú pokladničku a umiestnite ju priamo do kuchyne. Budete ju mať na očiach a vždy vám pripomenie, že si na niečo šetríte. Ak zvolíte pekný tvar, pokladnička môže slúžiť aj ako ozdobná soška.