Boli časy, keď sa pri vyberaní tieniacich prvkov na okná do domácnosti nerozmýšľalo a automaticky sa vybrali vnútorné žalúzie. Tie boli jednoznačne najobľúbenejšou voľbou, čo sa tienenia týka a vytlačili tak staré typy roliet.

Chcete niečo netradičnejšie?

V súčasnosti sa však zdá, že rolety vďaka modernejším prevedeniam chytajú druhý dych a ľudia si vyberajú aj iné, možno netradičnejšie spôsoby tienenia. Napriek tomu aj žalúzie majú stále čo ponúknuť.

A to dokonca aj v prípade, že na tienenie chcete niečo netradičnejšie. V takomto prípade si môžete zvoliť elegantné vertikálne žalúzie. Tie nemusíte používať len na zatienenie atypických okien, ale kľudne aj pre bežné okná.

V prípade látkových lamiel s vhodnou farebnosťou dokonca dokážu vertikálne žalúzie plnohodnotne nahradiť závesy, či záclony. A môžete ich použiť nielen na okná, ale aj na stavebné otvory, či optické oddelenie priestorov.

Aj overená klasika má množstvo podôb

Samozrejme, nikto vám nebráni zvoliť si „klasické“ horizontálne žalúzie. A nemusia byť len biele. Na výber máte množstvo farieb a dokonca okrem typických hliníkových žalúzií nie sú ničím výnimočným ani žalúzie drevené.

Drevené žalúzie sú obzvlášť vhodné do interiérov, kde je použitých viac drevených prvkov a hliníkové žalúzie by tak pôsobili rušivo a kazili by celkový dojem z dizajnu interiéru. Drevené žalúzie do takýchto interiérov dokonale „zapadnú“ a interiér tak získa teplý, útulný a ušľachtilý charakter.

Nemyslite si však, že hliníkové žalúzie váš interiér nepozdvihnú. Stačí si správne zvoliť farbu lamiel a nosníkov, aby ladili s vašim interiérom. Dokonca aj pri hliníkových žalúziách máte možnosť zvoliť si drevoimitujúce prevedenia. Prispôsobiť si môžete aj stranu ovládania a to, či chcete štandardné, alebo celotieniace prevedenie.