V predohrávke 48. kola hokejovej Extraligy nastúpili proti sebe tradiční rivali. Aj keď stredoslovenské derby už nemá taký náboj ako v minulosti, na ľade sa bojovalo o každý puk.

HKm Zvolen – HC’05 Banská Bystrica 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

 Góly:18. V. Baláž (L. Jurík, Marek Slovák) – 6. Jokila (Kristoffersson, F. Nemček), 46. Pulliainen (M. Kokavec)

Rozhodovali: J. Konc – J. Tvrdoň, Kacej, 1770 divákov

Zvolen: Škrečko – Hraško, Juraško, M. Vantroba, J. Mucha, Ťavoda, Jindra, L. Pokovič – Marek Slovák, L. Jurík, V. Baláž – Otčenáš, Brabenec, Čurilla – Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo – Síkela, Huňady, Martin Ďaloga
Banská Bystrica: Kostúr – Huba, M. Grman, Cebák, Brňák, Kubka, Bambúch, Beňa, Novajovský – F. Nemček, Jokila, Kristoffersson – Jabrocký, Ján Sýkora, Miroslav Hlinka – L. Novák, M. Kokavec, Pulliainen – Matoušek, Kútny, R. Heizer

Oba tímy sa od úvodu prezentovali bojovným hokejom, niekedy aj na úkor krásy, ale snahu hráčom nemožno uprieť. Zo začiatku mal viac práce hosťujúci brankár Kostúr, ktorý musel kryť niekoľko nebezpečných striel Zvolena. Ako prvý však udreli Bystričania, keď po dorážke skóroval fínsky útočník Jokila. Hra bola následne vyrovnaná, ale pred koncom tretiny unikli dvaja hráči Zvolena do brejku a Baláž zakončil úspešne.

V druhej tretine sa striedali šance na oboch stranách. Bystričania mali v druhej polovici možnosť presilovky, ale zahrali ju katastrofálne a nedostali sa do žiadnej streleckej príležitosti. Tri minúty pred koncom mal veľkú šancu domáci Jurík, no Kostúra neprekonal.

V poslednej tretine mali z hry viac Banskobystričania. Ohrozovali bránu Škrečka, čo sa nepáčilo domácemu fanklubu, ktorý miestami skandoval “My chceme Zvolen!” Čo sa týka divákov, tak napriek biednej návšteve 1770 divákov oba fanúšikovské tábory vytvorili v rámci možností dôstojnú atmosféru pre derby. Na ľade nakoniec prevahu HC 05 využil ďalší Fín v tíme Pulliainen a v 46. minúte skóroval rozhodujúci gól stretnutia. Zvolenčania na záver ešte odvolali brankára, vyrovnať sa im však nepodarilo.