Kľúčový zápas o nadvládu Hrona sa odohral v sobotu večer na banskobystrickom ľade. V psychickej výhode boli určite „barani“, ktorý vyhrali vo Zvolene rovnako ako „bryndziari“ v Bystrici obidva zápasy. Po infarktovom štvrtkovom zápase nasledovalo bystrické hokejové peklo, kde sa hralo s ešte väčším nasadením. Po tom čo zo základnej zostavy vypadli Hranáč, Méry a Kovář musel tréner Jozef Škrak improvizovať.

V úvodných minútach bola aktivita prevažne na hokejkách domácich hráčov a Zvolenčania boli pod herným tlakom. Lukáš Škrečko si musel zvyknúť, že bude celý zápas pod „paľbou“ striel. Sektor zvolenských fanúšikov bol zaplnený len z jednej tretiny a sklamanie bolo citeľné.

Pekný hokejový moment sa divákom naskytol po krásnej kombinačnej akcii Richarda Šechného ale gólovo sa nepresadil. O pár sekúnd neskôr likvidoval Škrečko opäť dve nebezpečné strely. Stav sa zatiaľ nemenil. V posledných minútach sa priostrilo hlavne v osobných súbojoch a „ bryndziari“ ohrozili Šimonoviča niekoľkými strelami.

V druhej tretine mali výhodu presilovky opäť domáci hráči, ale nevyužili ju a Šimonovič musel zasahovať po nádejnom prieniku zvolenského útočníka. Úvodný tlak Bystričanov už nebol taký citeľný a hra bola vyrovnaná. Hráči HKm hrali hlavne z prepracovanej defenzívy a takticky čakali na chybu súpera. V druhej polovici zápasu mali Zvolenčania možnosť otvoriť skóre v presilovej hre. Neefektivita využitia hry v početnej výhode sa na strane Zvolena opäť len potvrdila. V posledných minútach podržal tím spod Pustého hradu vynikajúci Lukáš Škrečko a obaja brankári odchádzali do šatní s čistým kontom.

Po tom, čo sa strelecky nepresadil ani jeden z tímov, boli domáci fanúšikovia mierne zaskočení a na štadióne zavládol na chvíľu útlm. Domáci mohli otvoriť skóre v úvode tretej tretiny, ale nebolo im dopriate. V záverečnej tretine sa hralo veľmi opatrne a nikto nechcel riskovať inkasovaný gól. Podarilo sa to však Lacovi Čiernemu, ktorý tvrdou strelou od modrej prekonal dovtedy bezchybného Šimonoviča. Zvolen vyhrával 1:0. Pred zvolenskou bránou bolo v posledných troch minútach veľmi horúco. Bystričania hrali presilovku a mali obrovskú možnosť zrovnať skóre. Ponúknutú šancu využili a nešťastným spôsobom sa puk dostal po nahodení od modrej čiary za chrbát zvolenského brankára. Po šesťdesiatich minútach čistého hracieho času boli nakoniec diváci svedkami predĺženia.

V predĺženom hracom čase sa však nerozhodlo. „Barani“ aj „bryndziari“ si výborne plnili defenzívne úlohy. Aj keď mali domáci výhodu presilovky v posledných sekundách, zvolenské hradby vydržali. V samostatných nájazdoch sa presadil Vladislav Baláž a domáci Miroslav Lažo zaváhal. Ďalším strelcom bol Tomáš Škvaridlo a Richard Šechný mal na pleciach veľkú zodpovednosť. Lukáš Škrečko ho vychytal a Zvolenčania opäť pod Urpínom vyhrali.

HC ’05 Banská Bystrica – HKm Zvolen 1:2 po sn. (0:0, 0:0, 1:1)

Góly: 59. Hlinka (Lažo, Kútny) – 54. Čierny, rozhodujúci nájazd: Baláž

Zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník, Kolba, Vizváry, Kubka, Bambúch, Biro, Vantroba – Tománek, Hudec, Hvila – Lažo, Hlinka, Weissmann – Sýkora, Šechný, Paľov – Rumpel, Češík, Kútny

HKm Zvolen: Škrečko – Čierny, Juraško, Ďaloga, Bokroš, Valach, Hraško – Otčenáš, Pucher, Chovan – Škvaridlo, L. Jurík, Baláž – Barinka, Trochta, Leskovjanský – Levinskij, M. Jurík, Zuzin