TS MsP Zvolen - upravené | 2.9.2015

Zvolenskí mestskí policajti cez kamerový systém odhalili hľadaného muža

kamerovy system zvolenKamerový systém vo Zvolene funguje. Príslušník režimového pracoviska prostredníctvom neho minulý týždeň na námestí vo Zvolene spozoroval skupinku ľudí, medzi ktorými spoznal muža zo zoznamu hľadaných osôb.

Na základe vykonanej pátracej akcie bol príslušníkmi MsP Zvolen vykonaný služobný zákrok vo veci zadržania osoby. Jednalo sa o 34- ročného muža s trvalým pobytom Zvolen, po ktorom bolo vyhlásené pátranie z dôvodu, že nenastúpil do výkonu trestu odňatia slobody. „Po tom, čo príslušník mestskej polície prostredníctvom kamerového systému spozoroval hľadaného, informoval o tom hliadky v teréne a naďalej monitoroval cez kamery jeho presun,“ informoval náčelník zvolenskej mestskej polície Juraj Chabada.

Muž vošiel do jedného z pohostinstiev na UL. Ľ. Štúra vo Zvolene, kde ho príslušníci MsP po príchode na miesto zadržali a následne predviedli na útvar MsP Zvolen. Po vykonaní bezodkladných úkonov si muža prišli prevziať príslušníci Úradu justičnej a kriminálnej polície Policajného zboru vo Zvolene.

f