ZVonline.sk (Filip Roháček), ŠÚSR | 18.11.2014

Voľby v obciach okresu Zvolen: Kto budú noví starostovia a poslanci

obecny uradSobotňajšie voľby priniesli zmeny nielen do vedenia okresného mesta, ale aj do okolitých obcí. Množstvo starostov i obecných poslancov si ale svoje pozície udržalo, niektorí dokonca bez boja.

V samotnom Zvolene došlo k najvýraznejšej zmene priamo na primátorskej funkcii, k niekoľkým aj v pléne zastupiteľstva. Podrobnosti o voľbách v meste Zvolen nájdete tu… Noví starostovia a poslanci sa svojich funkcií ujmu na ustanovujúcom zasadnutí zastupiteľstva, ktoré musí súčasný starosta alebo primátor zvolať do tridsiatich dní po voľbách.

Výsledky volieb starostov obcí v okrese Zvolen

Obec Meno Príslušnosť Hlasy
Babiná Jana Gregušová SMER-SD 178 zvolený
Bacúrov Katarína Zlámalová SMER-SD 64 zvolený
Breziny Ondrej Frlajs SMER-SD 118 zvolený
Breziny Žaneta Žitvová NEKA 38
Breziny Zuzana Šmigelská NEKA 29
Breziny Igor Klein SNS 27
Breziny Jozef Mokoš HZD 9
Breziny Dana Vargová NaS – ns 1
Budča František Moravec SMER-SD, SDS 343 zvolený
Budča Mariana Živická NEKA 118
Budča Peter Kamiač NEKA 116
Bzovská Lehôtka Martin Kubík SDS 70 zvolený
Bzovská Lehôtka Róbert Školník NaS – ns 17
Dobrá Niva Martin Krúdy SMER-SD, SDKÚ-DS 584 zvolený
Dobrá Niva Marta Sýkorová NEKA 336
Dubové Anna Janovicová SMER-SD 88 zvolený
Hronská Breznica Igor Kanda NEKA 84 zvolený
Hronská Breznica Miroslav Oravec NEKA 82
Kováčová Ján Izrael KDH 297 zvolený
Kováčová Ján Zvara NEKA 253
Kováčová Stanislav Macko NEKA 120
Kováčová Nikoleta Oktavcová NEKA 111
Lieskovec Michal Turay NEKA 234 zvolený
Lieskovec Miroslav Machay SMER-SD 207
Lieskovec Miloš Mikleš NEKA 96
Lieskovec Ján Jankovský NEKA 57
Lieskovec Vladimír Lietava NEKA 41
Lieskovec Helena Getlerová NEKA 19
Lukavica Róbert Kíšik SDKÚ-DS 64 zvolený
Lukavica Ján Kliment NaS – ns 34
Lukavica Zdenka Žuborová EDS 17
Michalková Ján Parobok NEKA 21 zvolený
Očová Ján Senko SMER-SD 601 zvolený
Očová Jaroslav Dominik NEKA 182
Očová Vladimír Velič NEKA 174
Očová Anna Bažíková NEKA 90
Očová Jozef Ivanič NEKA 75
Očová Jana Chrbetová NEKA 73
Očová Ján Šošovička NEKA 35
Ostrá Lúka Juraj Jelok SMER-SD 129 zvolený
Ostrá Lúka Drahomír Krupička SIEŤ 23
Pliešovce Štefan Sýkora NEKA 754 zvolený
Pliešovce Milan Kyseľ NEKA 320
Pliešovce Milan Kršiak NEKA 17
Podzámčok Martin Babiak SMER-SD, SNS, SDS 100 zvolený
Sása Iveta Hladká NEKA 279 zvolený
Sása Jaroslav Šuster NEKA 125
Sása Marek Lupták NEKA 70
Sielnica Anna Gavajdová SMER-SD 356 zvolený
Sielnica Michal Várošík NEKA 135
Sielnica Vladimír Nosko NEKA 108
Sielnica Štefan Hurňanský KDH 74
Sielnica Marek Kancír NEKA 36
Sliač Daniel Dunčko SDKÚ-DS, SaS, MOST – HÍD 941 zvolený
Sliač Stanislav Koreň SMER-SD 420
Sliač Milan Danko NEKA 301
Sliač Bohumír Tarnoci SIEŤ 276
Sliač Juraj Nemec NEKA 168
Sliač Ľubica Balgová SMS, SNS, NaS – ns, HZD, EDS 133
Sliač Jana Lajošová NEKA 128
Tŕnie Martina Kubincová NEKA 92 zvolený
Tŕnie Ivan Sitár NEKA 67
Tŕnie Július Murín NEKA 50
Tŕnie Katarína Slamková SMER-SD 39
Tŕnie Ľubomír Fertaľ NEKA 3
Turová Jana Jarotová NEKA 142 zvolený
Turová Pavel Halama NEKA 98
Turová Pavel Volko NEKA 11
Veľká Lúka Andrea Chromeková SMER-SD 186 zvolený
Veľká Lúka Eva Kocmanová SNS 64
Veľká Lúka Martin Dubníček SIEŤ 24
Zvolen Podrobné výsledky za mesto Zvolen nájdete tu…
Zvolenská Slatina Mária Klimentová NEKA 689 zvolený
Zvolenská Slatina Ján Račko NEKA 317
Zvolenská Slatina Juraj Šovčík NEKA 199
Zvolenská Slatina Ivan Fiľo SZ 87
Zvolenská Slatina Jana Melicherčíková NEKA 31
Zvolenská Slatina Ján Kračún NOVA 14
Železná Breznica Ján Dúbravský SMER-SD 219 zvolený

Prehľad zvolených poslancov zastupiteľstiev obcí v okrese Zvolen

Obec Meno Príslušnosť Hlasy
Babiná Drahoslava Búliková, Mgr. SMER-SD 137
Babiná Ján Brachna, Ing. SMER-SD 137
Babiná Júlia Beňová NEKA 104
Babiná Ján Petro SMER-SD 85
Babiná Ivan Cako, Ing. KSS 74
Bacúrov Ľuboš Lieskovský, Ing. SMER-SD 54
Bacúrov Elena Sekulová KDH 50
Bacúrov Miroslav Zvarík, Ing. SDKÚ-DS 46
Bacúrov Vladimír Beňo, Ing. SDKÚ-DS 42
Bacúrov Zuzana Melicherová, Ing. SDKÚ-DS 39
Breziny Milan Grajciar SMER-SD 143
Breziny Dana Hybská SMER-SD 130
Breziny Tatiana Ponická, Bc. SMER-SD 122
Breziny Igor Klein SNS 106
Breziny Ľubica Gaensová, Ing. SMER-SD 92
Budča Peter Lysina, MUDr. SMER-SD 312
Budča Jaroslav Barochovský, JUDr. NEKA 303
Budča Martin Riemer, Mgr. art. KDH 280
Budča František Moravec, Ing. SMER-SD 278
Budča Július Kohút SMER-SD 271
Budča Richard Halama, Ing. arch. KDH 260
Budča Peter Kamiač, Ing. NEKA 240
Budča Miroslav Pinďák NEKA 198
Budča Jozef Hric SMER-SD 193
Bzovská Lehôtka Jaroslav Ferianc SNS 68
Bzovská Lehôtka Peter Soboňa NEKA 65
Bzovská Lehôtka Juraj Jankovič, Ing. SNS 56
Dobrá Niva Anna Noskovičová SDKÚ-DS 479
Dobrá Niva Ján Cúth SDKÚ-DS 464
Dobrá Niva Mgr.Vladimír Žiga SDKÚ-DS 429
Dobrá Niva Daniel Kristeľ SDKÚ-DS 407
Dobrá Niva Mgr.Ján Slosiarik SMER-SD 406
Dobrá Niva Ľubomír Švarc NEKA 350
Dobrá Niva Ing.Štefan Krkoš SMER-SD 323
Dobrá Niva Emil Šimko SMER-SD 318
Dobrá Niva Ing.Milan Jakubík SDKÚ-DS 305
Dubové Milan Slančík, Ing. SMER-SD 86
Dubové Jaroslav Bešinský SMER-SD 80
Dubové Ján Grajciar, Ing. SMER-SD 72
Dubové Dušan Kiš SMER-SD 71
Dubové Žofia Valentová, Bc. SMER-SD 55
Hronská Breznica Matej Turkota, Ing. SNS 87
Hronská Breznica Drahomír Baláž SMER-SD 84
Hronská Breznica Peter Oravec NEKA 82
Hronská Breznica Jaroslav Oravec SNS 82
Hronská Breznica Leoš Mrenica, Mgr. SMER-SD 79
Kováčová Ján Zvara NEKA 414
Kováčová Peter Hrbáľ, Ing. SMER-SD 325
Kováčová Katarína Jurigová Vrťová, Ing. KDH 311
Kováčová Michal Gombala NEKA 286
Kováčová Zuzana Nemcová KDH 273
Kováčová Marián Dávid NEKA 272
Kováčová Jaroslav Gajdoš SMER-SD 253
Kováčová Ján Sliacky, Ing. KDH 244
Kováčová Vladimír Volko, Ing KDH 240
Lieskovec Miroslav Machay, Mgr. SMER-SD 344
Lieskovec Peter Ťavoda, Ing., CSc. SMER-SD 305
Lieskovec Renáta Cibuľová, Ing. NEKA 264
Lieskovec Janka Tužinská, Ing. SMER-SD 258
Lieskovec Vladimír Lietava NEKA 252
Lieskovec Veronika Páleníková, Mgr. NSMER-SD 241
Lieskovec Milan Terem SMER-SD 218
Lieskovec Miroslav Uhliar SMER-SD 190
Lieskovec Mária Beličková SMER-SD 186
Lukavica Monika Čunderlíková NEKA 56
Lukavica Darina Lacková SNS 53
Lukavica Danka Haringová SDKÚ-DS 52
Lukavica Radomír Čekan SDKÚ-DS 49
Lukavica Patrik Pilko SDKÚ-DS 48
Michalková Milan Lihocký NEKA 21
Michalková Miroslav Mozola NEKA 20
Michalková Emília Filová NEKA 19
Očová Ján Šimiak Mgr. SMER-SD 522
Očová Pavel Holík Ing. NEKA 442
Očová Anna Poničanová MUDr. NEKA 397
Očová Anna Stanová NEKA 330
Očová Peter Sámeľ NEKA 325
Očová Jozef Ivanič NEKA 314
Očová Karol Budinský SMER-SD 292
Očová Anna Bažíková Ing. NEKA 283
Očová Juraj Remeselník Ing. SMER-SD 281
Ostrá Lúka Andrea Bartková, Mgr. NEKA 121
Ostrá Lúka Ján Zdút-Šťastný, JUDr. SMER-SD 113
Ostrá Lúka Jana Albertová SDS 111
Ostrá Lúka Jaroslav Ďurčík SMER-SD 98
Ostrá Lúka Ján Prokaj, Mgr. SMER-SD 93
Pliešovce Ján Kyseľ SMER-SD 469
Pliešovce Ján Hanzel, Ing. SNS 469
Pliešovce Vladimír Macko, Ing. SMER-SD 457
Pliešovce Radoslava Strhárska NEKA 449
Pliešovce Mária Knošková SMER-SD 438
Pliešovce Dušan Cút KDH 433
Pliešovce Ivan Velkov SMER-SD 412
Pliešovce Štefan Macko SMER-SD 395
Pliešovce Miroslav Halaj, Ing. SNS 378
Podzámčok Radoslav Hudák, Ing. SMER-SD 122
Podzámčok Ján Jackuliak SMER-SD 112
Podzámčok Tomáš Ďurík SMER-SD 89
Podzámčok Petra Sluková SMER-SD 72
Podzámčok Mariana Krahulcová KDH 55
Sása Peter Nemec, JUDr. NEKA 328
Sása Slavomír Jaďuď SMER-SD 272
Sása Ján Šimko, Doc. Ing., CSc. SMER-SD 266
Sása Pavel Ponický SMER-SD 249
Sása Rastislav Hanák SMER-SD 207
Sása Ján Benko NEKA 172
Sása Norbert Bosák, Bc. SNS 155
Sielnica Amália Mojžišová NEKA 300
Sielnica Miroslav Biba NEKA 291
Sielnica Peter Kozárik NEKA 271
Sielnica Marian Gavajda SMER-SD 265
Sielnica Jozef Gašpar SDS 261
Sielnica Miroslava Kozáriková, Mgr. NEKA 259
Sielnica Stanislav Drahoň, Ing. SMER-SD 247
Sielnica Peter Ryboš NEKA 234
Sielnica Peter Šetka NEKA 234
Sliač Róbert Urbanec, Ing. SDKÚ-DS, SaS, MOST – HÍD 252
Sliač Daniel Dunčko, Ing. SDKÚ-DS, SaS, MOST – HÍD 217
Sliač Dušan Hancko, Ing. KDH 206
Sliač Jozef Bakša, Bc. Mgr. NEKA 192
Sliač Michal Gabaš, Ing. SDKÚ-DS, SaS, MOST – HÍD 157
Sliač Robert Karniš KDH 141
Sliač Ján Belička, Ing. NEKA 135
Sliač Marek Moravčík SDKÚ-DS, SaS, MOST – HÍD 124
Sliač Cyril Palečka, Ing. Mgr. SDKÚ-DS, SaS, MOST – HÍD 119
Sliač Stanislav Koreň SMER-SD 113
Sliač Tomáš Škamla SDKÚ-DS, SaS, MOST – HÍD 78
Tŕnie Eduard Kubinec NEKA 148
Tŕnie Daniela Madarászová NEKA 130
Tŕnie Ľubomír Ivan, Ing., PhD. KDH 116
Tŕnie Štefan Boroš, Ing. SMER-SD 116
Tŕnie Marian Krajči NEKA 110
Turová Dušan Kružec NEKA 167
Turová Emil Toman, Ing. SNS 147
Turová Andrea Kružecová, Ing. SMER-SD 117
Turová Marta Bernátová NEKA 115
Turová Ivan Kamiač NaS – ns 107
Veľká Lúka Viera Svoreňová NEKA 188
Veľká Lúka Rastislav Hudoba NEKA 147
Veľká Lúka Ivan Potančok SMER-SD 135
Veľká Lúka František Rovňaník, Ing. NEKA 113
Veľká Lúka Michal Garaj, Mgr. KDH 111
Veľká Lúka Martin Dubníček, Mgr. SIEŤ 104
Veľká Lúka Marek Kapusta, Mgr. SMER-SD 103
Zvolen Podrobné výsledky za mesto Zvolen nájdete tu…
Zvolenská Slatina Elena Bartková KDH 471
Zvolenská Slatina Mária Huliaková, Mgr. SZ 463
Zvolenská Slatina Martina Libiaková SNS 457
Zvolenská Slatina Marián Kučera, Ing., Doc., PhD KDH 434
Zvolenská Slatina Ján Šulek, Ing. SNS 376
Zvolenská Slatina Slavomír Hanuska, PaedDr., Mgr. SNS 346
Zvolenská Slatina Alena Kubovská, Mgr. SMER-SD 332
Zvolenská Slatina Emília Balážová, Ing., PhD KDH 331
Zvolenská Slatina Ján Beňo SMER-SD 327
Železná Breznica Michal Mališ, Ing. SMER-SD 155
Železná Breznica Peter Dávid SNS 147
Železná Breznica Peter Lipnický, Mgr. SMER-SD 141
Železná Breznica Ivan Donoval SMER-SD 125
Železná Breznica Miroslava Budová SMER-SD 119
Železná Breznica Jana Pastierovičová SMER-SD 113
Železná Breznica Radoslav Barcík, Ing. SMER-SD 101