Po spočiatku vyrovnaných zápasoch štvrťfinálovej série sa postupne už nielen šťastie, ale najmä zohratosť, sila a celková prevaha priklonili na stranu Zvolena. Potvrdili to aj nedeľňajším domácim zápasom, v ktorom hokejový Zvolen postúpil do semifinále.

HKM Zvolen – HK Poprad 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Góly: 17. Andersons (L. Jurík), 23. Puliš (L. Jurík), 24. Obdržálek (J. Jurík), 25. J. Jurík, 34. Puliš (Brabenec), 41. L. Jurík (Obdržálek) – 58. Kasík (Kroták, Fabian). Konečný stav série 4:1. Zápas vo Zvolene sledovalo 2 520 divákov.

HKM Zvolen: Baroš – Pokovič, Bagin, Andersons, Krejči, Juraško, Habšuda, F. Fekiač, Hataš – Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, L. Jurík, Obdržálek – Klhůfek, Mráz, Brendl – Škvaridlo, V. Fekiač, Ďaloga

IMG_0259HK Poprad: Kostúr (26. Svoboda) – Fabian, Jaborník, Dinda, Suchý, Kasík, Malina, Šterbák, Gaborčík – Paločko, Heizer, Kroták – Koyš, Paukovček, R. Rapáč – Štrauch, Lantoš, Mikula – Števuliak, Rusnák, Achs

HKM vstúpilo do piateho zápasu série úvodným tlakom, z ktorého ale nedokázalo vyťažiť. Naopak radovať sa mohli aj hostia, keď ale nestarnúci Kroták z nebezpečnej pozície nezakončil ideálne. Už v sedemnástej minúte ale Zvolen využil svoju presilovú hru a Janis Andersons otváral skóre. Pravá gólová paráda ale prišla v druhej tretine. Tri góly v priebehu dvoch minút hry boli klincom do popradskej rakvy a Kostúra vyhnali z bránky hostí. Lenže o pár minút už Puliš ukázal aj Renému Svobodovi, kto na ľade vládne. Aj do tretej časti hry vstúpili Zvolenčania dvomi rýchlymi gólmi a o zápase bolo rozhodnuté. Až dve a pol minúty pred koncom zápasu sa o čestný úspech hostí v presilovke postaral Kasík.

V semifinále sa HKM stretne s druhým tímom po základnej časti – HK Nitra. Séria začína až po Veľkej noci, v utorok 29. marca.