Náročnú semifinálovú sériu play off hokejovej extraligy načali hokejisti Zvolena v uplynulých dňoch v Nitre. Na svojho súpera museli hľadať recept dlhšie, no pod Pustý hrad sa vracajú s vyrovnaným stavom.

HK Nitra – HKM Zvolen 2:3 pp (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 25. Laliberté (Milam, Slovák), 33. Kutálek (Pupák, König) – 23. Brendl (Habšuda), 32. Puliš (Semorád), 66. Krejčí. Zápas v Nitre sledovalo 3209 divákov. Stav série 1:1.

Zostava HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Milo, König – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, Ručkay – Stloukal, Štefanka, Macík – Bajtek, Bene, Pupák – Piačka.

BBO_0612Zostava HKM Zvolen: Baroš – Pokovič, Bagin, Andersons, Krejčí, Juraško, Habšuda, Hataš, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, L. Jurík, Obdržálek – Klhůfek, Mráz, Brendl – Škvaridlo, V. Fekiač, Ďaloga.

Po až odovzdanej druhej časti prehratého úvodného zápasu v Nitre, prinieslo druhé stretnutie výrazne iný priebeh pre zvolenských hokejistov. Úvod tomu síce nenaznačoval, no postupne si hráči HKM dokázali uchmatnúť z hry čoraz viac. Pretavilo sa to nielen do gólov v druhej tretine, ale aj do čoraz väčšej odvahy v ďalšom priebehu zápasu. Zo šancí ale nedokázali zvolenskí hokejisti vyťažiť viac a zápas tak dospel do predĺženia. Rozhodlo najmä to, že v ňom Zvolen dokázal ubrániť predĺženie a hneď na to prekvapil domácich Krejčí, ktorý rozhodol o víťazstve HKM.

Séria pokračuje vo Zvolene v sobotu 2. a v nedeľu 3. apríla, vždy od 17-tej hodiny.